Visi norime, kad daržovės ir vaisiai, kuriuos dedame į šaldytuvą, kuo ilgiau išlaikytų šviežumą, vitaminus ir kitas maistines vertes. O šaldytuve esanti kempinė gali labai padėti. Ar žinojote šį triuką?

REKLAMA

Toks nepastebimas ir naudingas daiktas daugeliu atvejų…

Jūsų virtuvės kempinė gali padaryti daug daugiau nei tik padėti šveičiant indus. Kempinės mums į pagalbą ateina kone kasdien ir įvairios veiklos metu. Jos išplauna nešvarumus, valo įvairius nešvarius kampus, padeda atlikti daugybę virtuvės ir vonios valymų darbų.

Paprastai tereikia kelių greitų perbraukimų ir tinkamo valiklio, kad viskas spindėtų kaip nauja. Jei manėte, kad kempinės skirtos tik valymui, pagalvokite dar kartą. Šis nebrangus, universalus mažas įrankis pakeis jūsų gyvenimą daugiau nei vienu būdu. Šiandien mes jums parodysime vieną iš panaudojimo būdų, kuris gali jus visiškai nustebinti. Nes, tikriausiai, jums bus sunku patikėti, kad kempinė gali priversti jūsų daržoves ir vaisius ilgiau išlikti šviežius.

REKLAMA

Kempinėlė šaldytuve – ką ji ten veikia?

Kempinė kas sekundę ir minutę kovoja su šaldytuve pasirodančia drėgme. Normalu, kad žemos temperatūros vieta laikui bėgant sušlampa. Ypač tada, kai atidaromos prietaiso durelės ir viduje esantis šaltas oras susiduria su šiltu oru, patekusiu iš lauko. Dėl šio proceso įvairiose šaldytuvo dalyse gali pradėti kauptis drėgmė.

REKLAMA

Kai drėgmės bus per daug, jūsų daržovės ir vaisiai pradės ją pasisavinti. Jiems tai natūralus procesas. Bet tai nereiškia, kad tai jiems naudinga, nes dėl to jie greičiau noksta ir praranda vertingas maistines medžiagas. Dar daugiau – daržovės ir vaisiai patys gamina drėgmę, o tai taip pat trumpina jų galiojimo laiką.

Norėdami to išvengti, padėkite kempinę bet kurioje šaldytuvo vietoje, bet geriausia į vieną iš stalčių. Kempinė pradės sugerti drėgmės perteklių, kurį paprastai kaupia vaisiai, daržovės ir bet koks kitas maistas. Kadangi kempinė sugeria drėgmę, jūsų vaisiai ir daržovės išliks sausesni, todėl jie ilgiau išsilaikys. Po to tereikia kartkartėmis (geriausia kas 2 savaites) pakeisti kempinėlę sausa.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].