Išsiaiškinti, kiek šviežių kiaušinių turite šaldytuve, gali būti gana sudėtinga. Tą patį galima pasakyti ir apie parduotuvėje siūlomus kiaušinius. Žinoma, galite tiesiog  pažvelgti į galiojimo datą ant dėžutės, arba įvertinti kiaušinių lukštų išvaizdą, tačiau patyrusios namų šeimininkės teigia, kad išsiaiškinti, ar kiaušiniai yra tinkami vartoti, gali padėti paprastas triukas.

REKLAMA

Pasirodo, labai paprasta išsiaiškinti, kada kiaušiniai buvo supakuoti į dėžutę. Netrukus papasakosime apie šį paprastą triuką.

REKLAMA

„America’s Test Kitchen“ darbuotojų paskelbtame vaizdo įraše „Cook’s Illustrated“ vyriausiasis redaktorius Danas Souza  pasidalino paprastu, bet daug kam nežinomu triuku.  Souza  teigia, kad tereikia rasti triženklį skaičių šalia „geriausias iki“ datos. Šis skaičius vadinamas Julijaus data, ir yra einamųjų  kalendorinių metų dienos skaičius.  Pavyzdžiui, skaičiai  001 reikštų, kad kiaušiniai buvo supakuoti sausio 1 d., 004 reikštų, kad jie buvo supakuoti sausio 4 d., ir taip toliau iki 365 metų dienos (skaičius  365 reikštų, kad kiaušiniai buvo supakuoti gruodžio 31 d.) Danas Souza rekomenduoja pasinaudoti šia gudrybe, nes tai padės išsirinkti pačius šviežiausius kiaušinius.

REKLAMA

Jis teigia, kad „plūdrumo testas“ nėra pats geriausias būdas išsiaiškinti, ar kiaušiniai yra švieži. Dauguma žmonių mano,  kad švieži kiaušiniai skęsta vandenyje, o pasenę plūduriuoja, tačiau Souza teigia, kad plūduriuoti gali tik maždaug 4-6 mėnesių senumo kiaušiniai, kurie jau tikrai nėra tinkami vartoti. Taigi, ši technika gali būti naudojama tik kraštutiniais atvejais.

Naudodamiesi šiuo paprastu triuku galite užtikrinti, kad kiaušinių patiekalai visada bus patys šviežiausi ir skaniausi.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected]t.