Indaplovė tikriausiai yra vienas iš dažniausiai namuose naudojamų prietaisų, tačiau daugelis žmonių jos priežiūrą ignoruoja. Kaip jūs valote indaplovę? Tai labai veiksmingai padarysite naudodami actą ir sodą!

REKLAMA

Jei indaplovės periodiškai kruopščiai neišvalysite, rizikuojate, kad ji taps bakterijų, grybelių ir nemalonių kvapų židiniu. Taip pat galite gerokai sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Periodinis valymas taip pat padės išvengti daugybės remonto darbų ateityje.

Kaip išvalyti indaplovę naudojant actą ir sodą?

REKLAMA

Jums reikės:

  • Šilto vandens;
  • Acto;
  • Geriamosios sodos;
  • Dantų šepetėlio arba dantų krapštuko;

Kad galėtumėte pasiekti mažiausius plyšius ir įtrūkimus, turėsite nuimti stovus, stalo įrankių laikiklius ir filtrą (kai kuriuos filtrus galima tiesiog atsukti, o kitiems atsukti reikia įrankių). Išimkite juos ir įmerkite į šilto vandens ir 1 puodelio acto mišinį. Palikite juos mirkti bent 30 minučių.

REKLAMA

Išvalykite indaplovę nuo matomų maisto likučių ir nešvarumų

REKLAMA

Patikrinkite, ar viduje nėra pasislėpusių nešvarumų. Nuvalykite rankenėles ir šonines sieneles, ypač viršuje ir apačioje esančius kampus. Patikrinkite indaplovės filtrą ir dozatorių, apžiūrėkite visas mažas skylutes ir plyšius, pro kuriuos teka vanduo. Jei tokiuose mažuose plyšiuose pamatysite maisto dalelių ar kitų nešvarumų, išvalykite juos dantų šepetėliu ir (arba) dantų krapštuku.

Kaip valyti indaplovę su actu?

REKLAMA

Įdėkite visus indaplovės elementus atgal į vietą: filtrą, stalčius, stalo įrankių talpyklas. Pripildykite indaplovėje tinkamą plauti dubenį puodeliu acto ir pastatykite jį ant indaplovės stalčiaus viršaus. Indaplovėje nustatykite  labai karšto vandens ciklą ir įjunkite. Džiovinimo parinktis bus nereikalinga. Actas suardys visus likusius maisto likučius, riebalus, ploviklio nuosėdas ir bet kokius kitus nešvarumus.

Dabar valymas su soda

REKLAMA

Pasibaigus pirmajam ciklui, išimkite dubenį ir ant indaplovės dugno išpilkite vieną puodelį valgomosios sodos. Įjunkite indaplovę, nustatę trumpą plovimo ciklą. Sodos milteliai pašalins dėmes ir atgaivins indaplovę.

Kaip išvalyti indaplovę vienu plovimo ciklu? Jei nenorite atlikti dviejų plovimo ciklų, jau pirmojo plovimo ciklo metu į indaplovę galite įberti geriamosios sodos. Įjunkite plovimo ciklą ir indaplovės plovimas bus baigtas.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].