Orchidėjų priežiūra neapsiriboja vien tik reguliariu laistymu. Taip pat būtina reguliariai gėles tręšti ir apkarpyti stiebus, nes tik tuomet galėsite užtikrinti puikią augalo savijautą ir estetinę išvaizdą. Labai svarbu ir tai, kad orchidėjos žiedynstiebius nupjautumėte tinkamai, todėl mes jums papasakosime, kaip tą padaryti.

REKLAMA

Kada genėti orchidėjas?

REKLAMA

Geriausia tą  daryti iškart po to, kai visiškai nukrenta paskutiniai orchidėjos pumpurai. Kai kurios šių gėlių veislės iš karto po žydėjimo pereina į ramybės būseną. Vis dėlto, tas orchidėjas, kurias dažniausiai auginame namuose (pvz., Phalaenopsis), į tokią būseną reikėtų atvesti dirbtinai. Kaip tą tinkamai padaryti?

REKLAMA

Peržydėjusią orchidėją pastatykite šviesioje patalpoje, kurioje temperatūra neviršija 20 laipsnių šilumos. Šiuo laikotarpiu orchidėją laistykite rečiau ir kuriam laikui nustokite tręšti. Nesijaudinkite, kad sugadinsite savo augalą, nes taip tikrai nenutiks. Veikiau priešingai: orchidėja galės atsinaujinti ir pradės sparčiau augti.

Kurioje vietoje nupjauti orchidėjos žiedynstiebius? Tai labai svarbu!

REKLAMA

Patyrę sodininkai pataria pjauti žiedynstiebius tiesiai virš viršutinio lapo. Jei paliksite orchidėją ramybėje ir jų nenupjausite,  išdžiūvę  sulėtins orchidėjos vystymąsi.

REKLAMA

Žiedynstiebių pjaustymui naudokite aštrias augalams pjaustyti skirtas žirkles, kurias galite įsigyti bet kurioje sodo reikmenų parduotuvėje. Svarbu, kad tai būtų labai aštrus įrankis, kuris greitai, lengvai ir tiksliai nupjaus žiedynstiebį (jo nesutraiškys, neįplėš, ir t.t.)

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].