Klaidos prieš miegą, dėl kurių didėja svoris

Vakare po darbo kūnas ir siela reikalauja malonumų. Dėl to mes padarome kelias klaidas iš karto, dėl kurių vėliau bijome pažiūrėti į svarstyklių rodmenis. Išsiaiškinkime šias klaidas, kad pasistengtume jų nedaryti ir išlikti liekni.

Maistas prieš miegą

Net ne maistas, o amžinas ko nors skanaus kramtymas žiūrint televizorių ar į kompiuterį. Net nepastebime, kiek suvalgome. Nevalgyti po šešių turbūt per žiauru, bet valgyti prieš pat miegą tikrai nenaudinga. Naktį neišnaudosite gautų kalorijų. Be to, tai, ką valgysite, padidins insulino ir cholesterolio kiekį kraujyje, o tai taip pat neigiamai paveiks figūrą ir sveikatą.

Kava prieš miegą

Kava ne tik pagyvina, bet ir verčia ilgiau nemiegoti naktimis, užkandžiauti, ką nors veikti. Joje taip pat yra chlorogeno rūgšties, kuri, kai kurių tyrimų duomenimis, gali skatinti svorio augimą. Geriau gerti žaliąją ar žolelių arbatas.

Miego trūkumas

Mažiau nei 7-8 valandų miegas neigiamai veikia viską. Nepakankamai išsimiegojęs jaučiatės vangus ir neveiksnus. Mieguisto organizmo medžiagų apykaita sulėtėja ir mes vėl kaupiame nereikalingus kilogramus, atrodytų, laikydamiesi įprastos dietos.

Fizinis pasyvumas

Vakare jaučiamės pavargę nuo darbų ir namuose arba griūvame ant kėdės, arba atliekame buities darbus. Pastarasis, žinoma, yra bent kažkoks krūvis, bet nepakankamas. Nusistatykite taisyklę po darbo nebėgti stačia galva į autobusą ar lipti į automobilį, o paeiti porą kvartalų pėsčiomis. Tuo pačiu metu numalšinsite stresą, nes geriausia priemonė nuo streso ir adrenalino pertekliaus yra fizinis aktyvumas.

Naršymas internete prieš miegą

Vis daugiau žmonių, prieš užmigdami, ką nors skaito socialiniuose tinkluose ar peržiūri nuotraukas naudodamiesi išmaniuoju telefonu ar nešiojamuoju kompiuteriu. Viskas gerai, bet šie prietaisai nesukuria tinkamos tamsos mūsų kūnui, skleidžia mėlyną šviesą. Mums reikia tamsos naktį, kad gamintųsi melatoninas – hormonas, atsakingas už cirkadinį ritmą.

Mėlyna šviesa neleidžia susidaryti reikiamam melatonino kiekiui. Trūkstant melatonino, sulėtėja ir medžiagų apykaita. Geriau skaityti knygą ir užmigti tamsoje. Taip pat naudingos audioknygos.

košmarai, miegoti

Vėlyvas atsikėlimas

Ryte mums būtinai reikia gyvos saulės šviesos, bent pusvalandžio. Jei miegate iki paskutinės minutės, o paskui vykstate į biurą transportu, praktiškai nematote dienos šviesos. Tad kelkitės bent pusvalandžiu anksčiau ir idealiu atveju išeikite pabėgioti ar bent jau eikite į darbą į pėsčiomis, išlipkite iš transporto priemonės arba palikite automobilį kiek toliau.

Netinkama patalynė

Pasirinkę ryškių, šiltų spalvų patalynę, neleidžiame sau užmigti ir net sužadiname apetitą. Galbūt kils noras atsikelti ir vidury nakties eiti prie šaldytuvo. Klokite lovą mėlynais arba žaliais tonais – jie ramina.

miegoti

Vos keli pokyčiai ir papildomo svorio nebepriaugsite!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].