Keli žingsniai, kurie padės grąžinti gyvenimui prasmę

Ar jums pažįstama tokia būsena? Nieko nenorite, jaučiatės tuščias. Turite už ką padėkoti likimui, bet nejaučiate dėkingumo. Tokią beprasmybės būseną patiria daug žmonių. Ją gali lemti įvairios priežastys. Svarbiausia yra neleisti tokiam jausmui užsitęsti. Štai keli patarimai, kaip grąžinti gyvenimui prasmę.

Pradėkite nuo mažų dalykų

Kai apninka beprasmybės jausmas (dažniausiai po kokio nors sukrėtimo gyvenime), kartais būna sunku net pakilti iš lovos. Nesmerkite savęs už tai. Nieko nebus, jei iškart paliepsite sau jausti pilnatvę. Verčiau išsikelkite sau mažus tikslus. Išeiti pasivaikščioti. Paskambinti draugui. Prasimankštinti. Pagirkite save už kiekvieną įveiktą iššūkį, kad ir koks mažas jis būtų.

Nutraukite įsipareigojimus

Kalbama apie tuos ryšius, kurie verčia jus jausti beprasmybę. Dažniausiai tai būna nemėgstamas darbas. O galbūt mados, kuri jums visai nepatinka, vaikymasis. Jei nuolat laikotės kitų primestos nuomonės, gyvenimas praranda džiaugsmą. Todėl verta liautis. Nusistatykite savo prioritetus. Ar tikrai nesugebėtumėte išgyventi, jei išeitumėte iš nemėgstamo darbo? Pasverkite visas galimybes ir imkitės veiksmų.

Išnaudokite visus savo talentus

Dažnai mes pasirenkame vieną savo talentą, dalyką, kuris mums gerai sekasi, ir bandome su juo ką nors pasiekti. Kai nepavyksta, suabejojame gyvenimo prasme. Tačiau joks žmogus nėra sudarytas iš vienos dimensijos. Kiekvienas geba daryti daugiau negu vieną dalyką. Pamėginkite pažvelgti į save kitaip ir atrasti įvairių savybių derinių. Galbūt paaiškės, kad esate tinkamas kitai veiklos sričiai ir galbūt ten būsite nepakeičiamas.

Nesitikėkite stebuklo

Nusprendę pakeisti gyvenimą, dažnai tikimės pagalbos iš viršaus. Laimėti loterijoje, sulaukti palikimo, gauti gerą pasiūlymą. Taip ir išprotėti galima. Nes neretai paaiškėja, kad niekas į pagalba neateis. Tik jūs pats galite sau padėti. Viltis visada yra gerai. Tačiau derėtų nepersistengti. Juk bus lengviau, kai nebesitikėsite, kad laimė nukris iš dangaus, ir pats eisite jos link. Tada liks mažiau laiko beprasmybei.

Venkite toksiškos aplinkos

Visada bus žmonių, kurie abejos jūsų sugebėjimais. Nebūtinai iš blogos valios. Arba tokių, kurie, kad ir patys to nesuvokdami, vers jus jaustis blogai. Apribokite bendravimą su tokiais aplinkiniais. Kuo mažiau neigiamos įtakos sulauksite, tuo lengviau bus atsitiesti. Apsupkite save brangiais žmonėmis. Neatstumkite jų ir nevenkite jų draugijos. Jie prablaškys ir padės pasijausti geriau.

Šie žingsniai tėra pavyzdys, ko galima imtis ir kaip grąžinti gyvenimui prasmę. Nedvejokite. Ženkite juos, kad ir kokie mažyčiai tie žingsneliai būtų.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].