Didžiausia kiekvienos merginos svajonė, kai ji ima suvokti priklausomybę nuo priešingos lyties, yra jos liekna ir daili figūra. Todėl visą likusį gyvenimą ji galvoja apie tai, kaip ji šiuo metu atrodo!

REKLAMA

Mitybos specialistė Laura. B pasakoja, su kuo susijusios pagrindinės nesėkmės metant svorį.

Kiekviena mergina turi skirtingus standartus, taip pat ir savo idealus, bet labai dažnai išvaizda jų neatitinka. Neatsitiktinai „dieta“ ir „kaip numesti svorio“ yra vienos populiariausių paieškų internete!

Tad kodėl yra tiek daug laimingų moterų, kurios dalijasi sėkmingo svorio metimo patirtimi, taikydamos vieną iš populiarių dietų, o kai kurios vis tiek negali pasiekti savo svajonių figūros?

REKLAMA

Kas tai – apgaudinėjimas tų, kurios palieka teigiamus atsiliepimus, ar kalta genetika, „sunkūs kaulai“, ar motyvacijos stoka?

Tiesa, kaip visada, yra kažkur per vidurį!

Ir tikrai, nepadės išbandyti viską iš eilės ar viską iš karto, bet ir po truputį taip pat nepadės. Daug realiau pervargti ir perdegti nuo visų pastangų, nei sulaukti pirmųjų matomų rezultatų!

Didžiausia nesėkmės kovoje dėl išsvajoto kūno priežastis – pasirinktas netinkamas svorio metimo būdas! O tokį pasirinkimą daro praktiškai kiekviena. Kartais tai būna kelių nevykusių būdų derinys, kartais – konkretus vienas.

REKLAMA

Tad norint rasti problemos raktą, reikia įsigilinti į svorio augimo priežastį! O tai kaip tik ir yra sunkiausia, nes jų yra daug ir dažnai mes to visai net nesuvokiame.

Dažniausiai pasitaikančias priežastis galima suskirstyti į tris grupes:

REKLAMA
  • valgymo sutrikimai (anoreksija, bulimija, ortoreksija ir kiti sutrikimai). Tokiu atveju būtinai reikia bendradarbiauti su specialistu;
  • psichologinės priežastys. Tai stresai, nesugebėjimas susigyventi su savo emocijomis, psichologiniai gniaužtai, problemos asmeniniame gyvenime su partneriu ir pan.;
  • fiziologinės problemos, susijusios su valgymo įpročiais.

Beveik visada psichologines problemas lydi fiziologinės. O kovoti su viršsvoriu keičiant įpročius dažnai nepakanka. Tokiu atveju būtina įtraukti į šią kovą psichologą.

Klaidinga kelti teoriją, kad svoris didėja dėl hormonų sutrikimų (dėl to dažnai kaltinami moterų hormonai). Neteisingi mitybos įpročiai yra dažniausia hormonų pusiausvyros sutrikimų priežastis!

REKLAMA

Todėl taip svarbu įsigilinti į visas fiziologines priežastis, kad kova su viršsvoriu būtų ne tik veiksminga, bet ir neužsitęstų ilgus metus!

REKLAMA

Kokie yra dažniausi valgymo įpročiai?

Nereguliarus valgymas. Jei valgome skirtingu laiku, mūsų organizmas „nežino“, kada laukti kito kąsnio. Taigi, didžiąją dalį to, ką tuo metu gauna, atideda „į atsargą“.

REKLAMA

Netolygus valgymas. Galime surengti gimtadienio vakarėlį ir prisivalgyti sočiai arba badauti tikėdamiesi numesti tai, ką suvalgėte vakar. Veikia tas pats principas kaip ir ankstesniame punkte.

Dažni badavimai ir mažo kaloringumo dietos. Čia organizme įsijungia mūsų genetinė atmintis – alkis = karas. Taigi, kūnui atrodo, kad reikia kaupti atsargas visko, kas patenka į organizmą. Tokiu atveju medžiagų apykaita sulėtėja, visi procesai taip pat, o kalorijos ne išeikvojamos, o nusėda riebaluose.

REKLAMA

Neįprasta dieta. Kuo monotoniškesnį maistą valgome, tuo mažiau gauname vitaminų ir mineralinių medžiagų, tuo didesnis jų trūkumas mūsų organizme. Mūsų organizmas yra labai sudėtingas mechanizmas ir visiems jame vykstantiems procesams reikia visos Mendelejevo lentelės.

REKLAMA

Jei mums ko nors trūksta, procesai sulėtėja, ir tada jau turbūt jūs suprantate…

Skonių trūkumas maiste. Jei maiste negauname visų skonių – aitraus, saldaus, rūgštaus, sūraus, kartaus ir aštraus – mes negauname emocinio malonumo iš maisto!

REKLAMA

Tada norime gauti daugiau šių skonių iš nesveiko maisto, kuris yra kaloringesnis – saldumynų, greito maisto. Taip persivalgome ir priaugame papildomo svorio.

Nesubalansuota mityba. Jei negauname pakankamai baltymų, riebalų ar lėtų angliavandenių, nesijaučiame sotūs. Tuomet tenka griebtis kaloringesnio ir nesveiko maisto!

REKLAMA

Ir svarbiausia, vyšnia ant torto – daugiau sąmoningumo valgant ir daugiau dėmesio sau!

Kuo dažniau galvojame apie tai, KĄ ir KAIP valgome, tuo didesnė tikimybė, kad save kontroliuosime ir nepersivalgysime. Jei skirsime šiek tiek laiko būsimo valgio planavimui, mažiau tikėtina, kad po pietų norėsime torto! Taigi, kiekvienos moters kelias į tobulą kūną yra skirtingas!

Būkite dėmesingi savo kūnui ir išmokite organizuoti savo maistą, kad ilgus metus išliktumėte puikios formos!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].