Atėjo laikas išvalyti namą ir net sutaupyti pinigų!

 Valymas dabar taps tikru malonumu. Šie patarimai, kuriuos galite naudoti valydami savo namus, padės sutaupyti jums ne tik laiką, bet ir pinigus! net ir sunkiausiais laikais. 

1. Naudokite „beveik klijų“ naudą!

1/4 puodelio borakso ištirpinkite puodelyje šilto vandens ir sumaišykite su 150 ml klijų. Naudokite gautą lipnų mišinį, kad surinktumėte trupinius iš klaviatūros. Bjaurus, bet veiksmingas metodas!

2. Nuvalykite pjaustymo lentelę citrina.

Pašalinkite dėmes nuo pjaustymo lentelės su dviem paprastais ingredientais, kuriuos tikrai rasite savo namuose. Pabarstykite druskos ant lentos, o tada patrinkite citrina.

3. Nuvalykite langus laikraščiu.

Norėdami išvengti, kad po cheminio valymo langai nebūtų sugadinti, susukite seną laikraštį ir juo nuvalykite langus.

4. Panaikinkite rūdis. 

Atsikratykite rūdžių! Jomis nusėtus indus užpilkite actu ir laikykite, kol rūdis pradės luptis. Tada indus tepkite paprastu aliejumi ir valandą „kepkite“ 175° C temperatūroje.

5. Visada prižiūrėkite, kad jūsų ausinukai būtų švarūs.

Nėra nieko nemaloniau nei nešvarūs ausinukai, ypač jei kas nors juos naudojo. Dantų šepetėliu švelniai išvalykite ausinių vidų, o tuomet nuvalykite drėgnu skudurėliu su antiseptiku.

6. Atsikratykite medienos paviršiaus įbrėžimų.

Norėdami atsikratyti įbrėžimų ant medienos, sumaišykite 1/4 baltojo acto su 3/4 alyvuogių arba kitu augaliniu aliejumi. Būsite nustebinti tuo, kaip veikia šis valymo triukas.

7. Išvalykite kempinę.

Kempinės yra bakterijų auginimo vieta! Taigi, yra triukas: norint išlaikyti švarią kempinę, palaikykite ją mikrobangų krosnelėje minutę, tai užmuš mikrobus. 

8. Išvalykite plastikinius žaislus.

Įdėkite savo vaiko žaislus į indaplovę! Ar žinote, kad tokiu būdu jie gali būti dezinfekuojami? Tiesiog pasirinkite tinkamą režimą ir nedėkite ten nedidelių daiktų.

9. Išvalykite lygintuvą.

Norėdami jį išvalyti, pabarstykite druskos ant lyginimo lentos ir lygintuvo, kol jis yra įkaitęs. Nešvarumai išnyks akimirksniu!

10. Atsikratykite plaukų.

Tiesiog paimkite šlapias gumines pirštines. Plaukai prilips prie jų kaip magnetas, kai perbrauksite ranka sofos.

11. Nuvalykite dušo galvutę.

Ar staiga pastebėjote, kad dušo galvutė yra purvinesnė nei viešasis tualetas? Pritvirtinkite acto maišelį ir palikite per naktį. Kitą rytą dušo galvutė bus švari.

12. Nuvalykite batus paprastu būdu.

Nuvalykite baltus batus nagų lako valikliu. Užpilkite šiek tiek ant vatos diskelio ir patrinkite dėmes.

13. Nuvalykite žaliuzes teptuku.

Švelniai nuvalykite žaliuzes dideliu teptuku. Kuo didesnis teptukas, tuo didesnis bus nuvalytas plotas!

14. Pasakykite visiems nešvariems kampams „Atia!“.

Jei neturite dulkių siurblio su purkštuku mažai erdvei, paimkite įprastą tuščią tualetinio popieriaus ritinį ir susukite į norimą formą. 

15. Šviesinkite automobilio žibintus!

Geriausia naudoti dantų pastą su soda ir balinimo medžiagomis. Naudokite skudurėlį ir sausinkite dantų pastą, kol pradės blizgėti žibintai. 

16. Išvalykite mikrobangų krosnelę dviem žingsniais!

Pripildykite indą su citrinų griežinėliais 1/4 puodelio acto (obuolių arba baltu) su vandeniu ir įdėkite į mikrobangų krosnelę 3-4 minutėms – pakankamai ilgai, kad garuotų.

Pasibaigus laikui, dureles uždarykite krosnelę ir palaukite bent 10 minučių, kad mišinys pastovėtų. Po to lengvai išvalysite mikrobangų krosnelės nešvarumus.

17. Atnaujinkite seną šluostę.

Naujos šluostės kainuoja daug, tad kam pirkti naują kiekvieną kartą? Tiesiog panaudokite seną storą kojinę!

18. Išmintingai pašalinkite klampias dėmes.

Išvalykite skystas ar klampias dėmes naudodami miltus. Jie sugeria drėgmės perteklių ir likusias šiukšles paverčia medžiaga, kurią lengviau pakelti.

19. Padarykite savo senus prietaisus vėl blizgiais!

Nuvalykite rūdis nuo stalo įrankių, įdėdami juos į aukštą indą, pripildytą vienodai šilto vandens ir citrinos sulčių. Palikite indus maždaug 10 minučių, tada nuvalykite minkštu skudurėliu.

20. Išvalykite ventiliacijos groteles.

Naudodami suslėgto oro filtrą, greitai ir lengvai išvalysite ventiliatorių. Ventiliatoriai yra dažniausia gaisrų priežastis, todėl šis triukas gali išgelbėti jūsų gyvenimą!

21. Nuimkite dulkes nuo šluotos.

Norėdami atsikratyti dulkių ir voratinklių, kuriuos surenka jūsų šluota, pamerkite jį į muiluotą vandenį valandai, nuplaukite ir leiskite išdžiūti.

Su šiais patarimais niekada nebebijosite valyti namų!

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].