Patalynės užvalkalus skalbti pakankamai paprasta. Visi žino, kaip tai daryti tinkamai. Tačiau norint tinkamai išskalbti pačią antklodę, galite susidurti su iššūkiu. Norime jums papasakoti, kaip skalbimo mašinoje išskalbti antklodę.

REKLAMA

Kaip skalbimo mašinoje skalbti antklodę jos nesugadinant?

Antklodės skalbimas daugeliui žmonių yra tikra paslaptis. Nes ją, kaip ir pūkinę striukę, skalbti skalbimo mašinoje yra gana rizikinga. Jei antklodę skalbsite netinkamoje skalbyklėje, ji gali paprasčiausiai suplyšti, dėl to gali susikaupti pūkų ir kitų užpildų pačiame skalbimo mašinos būgne. Tai ištaisyti vėliau gali būti labai sunku. Tačiau antklodę svarbu reguliariai skalbti. Priešingu atveju, joje gali apsigyventi erkutės ir įvairios bakterijos. Tai neabejotinai sukels alergiją ir kūno sudirginimus. Plaunant antklodę reikia atsižvelgti į kelis svarbius dalykus. Viena skalbyklos darbuotoja pasakojo, kaip tinkamai išskalbti antklodę skalbimo mašinoje. Kelios paprastos taisyklės gali padėti išvengti nemalonių pasekmių.

REKLAMA

Susipažinkite su paprastomis taisyklėmis, kaip skalbti antklodę skalbimo mašinoje

REKLAMA
  • Skalbdami antklodę, visų pirma, atsižvelkite į savo skalbimo mašinos dydį ir talpą. Tačiau skalbti antklodę, kuri yra sunkesnė nei mašina gali sutalpinti, bus neįmanoma. Daugiau informacijos apie tai rasite skalbimo mašinos ženklinimo etiketėje. Tačiau dauguma antklodžių paprastai nesveria daugiau nei 3-4 kg. Taigi, jūsų mašina tikriausiai su ja susitvarkys.

Šiai procedūrai nerekomenduojama naudoti skalbimo kapsulių. Iš asmeninės patirties daugelis žmonių žino, kad dėl jų gali atsirasti dryžių.

REKLAMA
  • Rinkdamiesi temperatūrą ir tinkamą gręžimo greitį būtinai pažiūrėkite į antklodės etiketę. Ten turėtų būti nurodyti leistina skalbimo temperatūra. Antklodę geriausia skalbti 90 laipsnių temperatūroje. Jei tai netinkama temperatūra jūsų konkrečiam audiniui, pasirinkite 60 laipsnių, kad nereikėtų jaudintis dėl jo sugadinimo.

Baigę pagrindinį skalbimą, būtinai įjunkite skalbimo mašiną papildomai išskalauti ir išgręžti. Taip reikia daryti, kad būtumėte įsitikinę, jog skalbiklis ar gelis visiškai išsiplovė iš antklodės.

REKLAMA
  • Po to išskalbtą antklodę horizontaliai išskleiskite ant džiovyklos, kad gerai išdžiūtų. Nepatartina antklodės kabinti balkone, nes vertikalioje padėtyje pūkai susikaups audinio kraštuose. Vėliau juos bus sunku išskirstyti. Be to, gali atsirasti nemalonus kvapas, nes tam tikrose vietose blogai cirkuliuos oras. Jei naudojate džiovyklę, būtinai išpurenkite ir apverskite antklodę. Taip ji išdžius greičiau ir tolygiau.

Tokiomis sąlygomis išskalbta antklodė išdžius maždaug per 10-12 valandų.

REKLAMA

Esame įsitikinę, kad šie patarimai, kaip išskalbti antklodes skalbimo mašinoje padės jums sėkmingai atlikti šį darbą. Juolab, jums nereikės leisti pinigų sausam valymui. Tikrai po tokio skalbimo miegosite patogiau ir sveikiau. Kokie yra jūsų patarimai skalbiant antklodes ir pagalves? Papasakokite mums komentaruose.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].