Kartais didelį stresą jaučiantis žmogus savo emocijas ir problemas ima slopinti maistu. Jei persivalgymas yra susijęs su psichologinėmis problemomis, gali būti sunku su tuo susidoroti patiems. 

REKLAMA

Apie problemą išsamiau papasakojo mitybos specialistė Jelena Sviridova. Specialistė tikina, kad psichologinis persivalgymas dažnai sukelia kaltės jausmą. Kai žmogus ima jaustis prastai, vėl eina prie šaldytuvo. 

Tačiau kaip atskirti tikrą alkį nuo emocinio? Viskas paprasta. Tikrą fizinį alkį atskleidžia  diskomfortas skrandyje. Kalbant apie emocinį alkį, verta pabrėžti, kad jis yra susijęs su mintimis. Žmogus pirmiausia galvoja apie maistą, o tik po to pradeda valgyti, nesuvokdamas, kad tikrai nėra alkanas. 

REKLAMA

Sviridova rekomenduoja užklupus emocijų bangai joms nepasiduoti. Jei kyla noras užkandžiauti, tuomet reikėtų savęs paklausti ar riešutai, vaisiai, salotos, ar kitas sveikas maistas padės įveikti alkį. Jei atsakymas yra ne, vadinasi, tai emocinis alkis. 

Taigi, jei norite įveikti emocinį persivalgymą, svarbu išmokti atpažinti ir išreikšti emocijas, o ne jas slopinti maistu. Taip pat reikia stebėti ir analizuoti savo emocijas, kad suprastumėte, kas būtent sukelia nepasitenkinimą ir verčia persivalgyti. 

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].