Ką daryti, kad virtos bulvės nepatamsėtų? Egzistuoja paprasta priemonė. Jei ja pasinaudosite, bulvė išlaikys gražią geltoną spalvą. 

REKLAMA

Kartais po virimo bulvės praranda gelsvą spalvą ir neatrodo skaniai. Dažniausiai taip nutinka dėl auginimo metu atsiradusių pažeidimų. Galbūt bulvės buvo pertręštos. Tada jos neatrodo išvaizdžiai ir nėra labai skanios. 

REKLAMA

Kaip išvengti bulvių patamsėjimo verdant? 

Dviejų paprastų ingredientų dėka jūsų bulvės niekada nepatamsės. Į verdančias bulves įmeskite lauro lapą. Taip pat vandenį galite praturtinti trupučiu citrinos rūgšties arba keliais lašais paprasto acto. 

REKLAMA

Bulvės nuo seno mūsų tautiečių virtuvėje ir namuose užima svarbią vietą. Jos vartojamos ne tik maistui, bet ir kitais tikslais. 

REKLAMA

Bulvės dėmėms pašalinti 

Pasirodo, naudojant žalią bulvę nuo rankų galima pašalinti burokėlių, ciberžolės ar braškių dėmes. Dėmėtą odą pakanka įtrinti žalia bulve. 

REKLAMA

Dar daugiau – bulves turėtų valgyti ir rūkaliai. Viskas dėl to, kad jos pašalina geltoną sluoksnį nuo pirštų ir nagų. 

Įdomūs faktai apie bulves 

REKLAMA

Ispanai bulves į Europą atvežė 1536 m. Jie atrado bulves Peru užkariavimo metu. 

Kinija yra didžiausia bulvių augintoja pasaulyje. Kasmet ten užauginama daugiau nei 90 mln. tonų, Lenkija yra 9 vietoje (per 7 mln. tonų per metus). 

REKLAMA

Nevalgykite žalių ar nevirtų bulvių. Jose yra cheminės medžiagos, vadinamos solaninu, kuris gali sukelti apsinuodijimą, viduriavimą, vėmimą ir, kraštutiniais atvejais, širdies nepakankamumą. 

REKLAMA

Į Lenkiją, o tuo pačiu ir į Lietuvą bulvės atkeliavo valdant Janui III Sobieskiui. Jos buvo importuotos po Vienos mūšio ir iš pradžių tarnavo kaip dekoratyvinis augalas. 

Kita vertus, prie Košalino (Biesiekierz) galima pamatyti didžiausią paminklą bulvėms. Jis yra 9 metrų aukščio. 

REKLAMA

Taip pat bulvės buvo auginamos kosmose 1995 m. Bulvė – pirmoji daržovė, išaugusi kosmose. Eksperimentas vyko erdvėlaivyje „Columbia“. Projektą organizavo NASA ir Viskonsino universitetas. 

Beje, tikėtina, kad gruzdintos bulvytės atsirado 1853 metais JAV. Restorano klientas per storai (jo nuomone) supjaustytas bulves grąžino į virtuvę Cary Moon mieste. Virėjas, norėdamas jam įtikti, bulves labai smulkiai sukapojo, tada pakepino riebaluose ir apibarstė druska. Klientas buvo patenkintas. 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.