Kaip skalbti skirtingus drabužius, kad šie tarnautų dešimtmečius?

Dauguma skundžiamės, kad šiuolaikiniai drabužiai yra nekokybiški. Jie lengvai praranda formą, spalvą ir dėl to tampa tinkami tik šiukšliadėžei. Kartais tai nebūtinai susiję su rūbų kokybe. Mes patys darome klaidų skalbdami mėgstamus drabužius ir sutrumpiname jų tarnavimo laiką. Skaitykite išsamiau šiame straipsnyje!

REKLAMA

Marškinėliai

Marškinėlių nereikia dėti į skalbimo mašiną po vienos dienos nešiojimo. Taip jie lengvai praranda spalvą ir formą. Geriausia marškinėlius skalbti 30 laipsnių vandenyje švelniu skalbimo režimu. Taip pat šio tipo drabužių negalima skalbti su džinsais ar kitais šiurkščiavilniais audiniais. Prieš skalbdamas marškinėlius, būtinai išverskite juos į vidų ir tik tada sudėkite į skalbimo mašiną.

REKLAMA

Džinsai

Dažnumas, kuriuo reikėtų plauti džinsus, vis dar kelia diskusijų. Vieni sako, kad juos reikia plauti po 3–4 apsivilkimų, o kiti sako, kad negalima plauti labai dažnai. Tiesą sakant, tai priklauso nuo audinio. Stori džinsai nėra draugiški skalbimo mašinai. Tokias medžiagas geriau plauti rankomis šaltame vandenyje. Džinsus, pagamintus iš minkštesnių medžiagų, reikia reguliariai skalbti skalbimo mašina. Bet po to, kai juos apsimovėte 6-10 kartų.

REKLAMA

Prieš dėdamas džinsus į skalbimo mašiną, būtinai juos išverskite ir skalbkite švelniems audiniams skirtu režimu. Labiau tinka šaltas vanduo, bet jei drabužiai yra labai nešvarūs, vandens temperatūrą galima pakelti iki 40° C. Kuo mažiau ploviklio dėsite, tuo geriau bus džinsams.

Megztiniai

REKLAMA

Geriau šių rūbų neskalbti skalbimo mašina. Net jei nustatomas švelnus režimas, yra išsitempimo pavojus. Megztinius ir kitus vilnonius drabužius geriausia skalbti senamadiškai arba rankomis. Nereikia jų plauti 10–15 minučių. Tiesiog švelniai patrinkite rankomis 5-6  minutes, tada išskalaukite švariu vandeniu.

Neperšlampamos striukės

REKLAMA

Drabužių su specialiu paviršiumi niekada negalima skalbti įprastu plovikliu. Jis pažeidžia vandeniui atsparią struktūrą, todėl po 4-5 skalbimų drabužiai praranda savo pagrindinę funkciją. Prieš plaudamas vandeniui nelaidžią striukę, kruopščiai išvalykite skalbimo priemonės skyrelį arba paleiskite skalbimo mašiną tuščiąja eiga. Bet kokiu atveju ploviklio skyrelis turi būti švarus.

Kojinės

REKLAMA

Kojines plauname labai atsainiai. Štai kodėl jos įstringa skalbimo mašinos būgno kampe ir yra pamirštamos. Kad prailgintumėte kojinių gyvavimą, turite įsiminti keletą taisyklių, kaip jas skalbti. Kiekvieną kojinę įdėkite į specialų kojinių maišelį. Jei nenorite jų pirkti, galite išsiversti su senomis plonomis pėdkelnėmis. Geriau kojines skalbti žemoje temperatūroje. Nepamirškite jų išversti.

Sportbačiai

REKLAMA

Skalbimo mašinoje galima skalbti tik medvilninius batus. Nedėkite odinių gaminių į skalbimo mašiną. Juos galima nuvalyti acto ir šalto vandens tirpalu, sumaišytu vienodais kiekiais, kad atkurtumėte spalvą.

Sportbačių negalima skalbti vienų – tai kenkia ir batams, ir skalbimo mašinai. Pridėkite rankšluosčių. Prieš sudėdamas batus į skalbimo mašiną, nuimkite visus vidpadžius ir raištelius. Vidpadžius išplaukite šiltu muiluotu vandeniu. Dezinfekcijai galima naudoti bet kokią dezinfekavimo priemonę. Sportbačius skalbkite šaltame vandenyje švelniu režimu.

REKLAMA

Šlepetės

Kadangi praktiškai neiname į lauką su šlepetėmis, jos mažiau išsipurvina. Kai kurias šlepetes irgi galima skalbti šaltame vandenyje švelniu režimu. Tačiau kitoms reikia švelnios priežiūros. Pamirkykite jas šiltame vandenyje, švelniai ištrinkite, nuplaukite ir nusausinkite rankšluosčiu. Negręžkite.

REKLAMA

Rankšluosčiai

Venkite rankšluosčius ir kilimėlius skalbti su kitais drabužiais. Juose esantys mikrobai gali persiduoti į kitus audinius. Po rankšluosčių ir kilimėlių plovimo būtina skalbimo mašiną paleisti tuščiu režimu, kad ją dezinfekuotumėte. Mikropluošto rankšluosčius galima skalbti tik šaltame arba drungname vandenyje su švelniu plovikliu. Negalima jų skalauti su skalavimo priemone.

REKLAMA

Pagalvės

Pagalves reikėtų skalbti bent 2 kartus per metus. Plaukite jas poromis, tada skalbimo mašinos būgnas suksis subalansuotai.

REKLAMA

Kaip panaikinti sunkiai pašalinamas dėmes?

  • Kad pašalintumėte lūpų dažų dėmes, naudokite skutimosi putas. Palikite jas ant dėmės 10-15 minučių ir nuvalykite.
  • Rašalo dėmes pašalinsite pienu. Bet pirmiausia dėmę suvilgykite vandeniu.
  • Kad panaikintumėte geltonas prakaito dėmes, paruoškite sodos, vandenilio peroksido ir vandens tirpalą vienodais kiekiais. Tirpalą užtepkite ant dėmės ir palikite maždaug pusvalandžiui. Tada nuplaukite šaltu arba šiltu vandeniu ir išskalbkite skalbimo mašinoje.
  • Citrinų sultys pašalina žalias žolės dėmes.
  • Ilgą laiką spintoje laikomi drabužiai įgyja nemalonų kvapą. Vanduo ir actas (tirpalo santykis 20:1) padės juos pašalinti. Pamirkykite ir išskalbkite.
  • Acto dėmės pašalinsite su cukrumi.

Lai jūsų drabužiai jums tarnauja ilgą laiką!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].