Nors patalynės skalbimas atrodo gana paprasta užduotis, tačiau tuomet, kai tenka išvalyti čiužinį, gali kilti labai įvairių klausimų. Niekam ne paslaptis, kad ant čiužinio kaupiasi įvairūs nešvarumai, todėl būtina palaikyti jo švarą. Ar tikrai galima išvalyti čiužinį namų sąlygomis?  Pasirodo, tai yra gana paprasta. Mes jums papasakosime, kaip tą atlikti greitai ir efektyviai.

REKLAMA

Labai svarbu reguliariai valyti čiužinį, nes jis sugeria dulkes, negyvas odos daleles, jame dauginasi mikrobai. Išskalbtas čiužinio užvalkalas negarantuoja švaros. Miegas ant nešvaraus čiužinio gali sukelti įvairias alergijas, kvėpavimo sutrikimus, odos dirginimą. Sunkesniais atvejais tai gali sukelti net astmos simptomus.

REKLAMA

Pakeitę patalynę, nesunkiai išvalysite ir čiužinį. Jums visai nebūtina rinktis cheminio valymo, nes efektyviai išvalyti čiužinį galite ir patys. Jums tereikia atlikti kelis paprastus veiksmus, ir tai garantuos tobulą švarą.

Taigi, ką reikia daryti?

REKLAMA

Pirmiausia nuo lovos nuimkite visą patalynę, pagalves, antklodę ir čiužinio užvalkalą. Visus šiuos daiktus išskalbkite ir išdžiovinkite saulėje. Tiesioginiai saulės spinduliai efektyviai naikina bakterijas.

REKLAMA

Jei nėra galimybės patalynę džiovinti lauke (arba oro sąlygos tam yra netinkamos), šį žingsnį praleiskite.

Ant čiužinio pabarstykite kepimo sodos, kuri yra puikus natūralus valiklis. Ši priemonė efektyviai susidoros su įvairiais teršalais ant čiužinio paviršiaus. Palikite veikti kuo ilgiau. Geriausia šią procedūrą atlikti ryte ir palikti sodą ant čiužinio visai dienai, kol esate darbe.

REKLAMA

Išsiurbkite čiužinį.  Taip pašalinsite visas namų dulkes nuo vidinių lovos sluoksnių.

REKLAMA

Jei ant čiužinio audinio yra dėmių, geriausia jas pašalinti naudojant specialią priemonę. Žinoma, ją galite nusipirkti bet kurioje buitinės chemijos parduotuvėje, tačiau veiksmingą valiklį taip pat galite pasigaminti ir namuose.

Jums reikės:

REKLAMA
  • 1 valg. š. vandens
  • 1/8 arb.š. kastilijos muilo
  • 2 valg. š. augalinio glicerino
  • 10 lašų citrinų eterinio aliejaus

Paruošimas ir naudojimas:

Pirmiausia sumaišykite visus ingredientus  ir supilkite į buteliuką su purkštuvu. Gautu tirpalu apipurkškite dėmes ir palikite 10 minučių, kad suveiktų. Nuvalykite šluoste arba popierine servetėle.

REKLAMA

Dar kartą išsiurbkite čiužinį, kad pašalintumėte purškiklio likučius. Palaukite kelias minutes, kad čiužinys išdžiūtų. Štai ir viskas: galite apvilkti čiužinį ir pakloti lovą.

REKLAMA

Kaip dažnai turėtumėte valyti čiužinį?

Kad čiužinys išliktų švarus, pakanka šią procedūrą atlikti 2 kartus per metus. Vis dėlto, jei patalynę keisite pernelyg retai, čiužinys susiteps greičiau. Būtent todėl rekomenduojama patalynę keisti kartą per savaitę.

Dabar jau žinote, kaip namų sąlygomis išvalyti čiužinį. Kaip matote, tai tikrai nėra sunku. Šis paprastas valymo būdas išgelbės jus nuo įvairių miego ir sveikatos problemų. Būtinai išbandykite!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].