Kai namuose gausi šeima, tenka dažnai skalbti. Anksčiau ar vėliau kyla klausimas: kaip išvalyti skalbimo mašiną? Yra daug būdų, kaip išvalyti nešvarumus. Apie tai, kuriuos verta išbandyti, kalbėsime šiame straipsnyje.

Pastebite, kad po plovimo ant daiktų atsiranda dėmių? Greičiausiai tai padaro nešvarus skalbimo mašinos miltelių dėklas. Atrodytų, į dėklą nuolat bėga vanduo, kuris nuplauna nešvarumus. Tačiau tiesą sakant, jame reguliariai kaupiasi apnašos nuo miltelių ar minkštiklio.

Po kiekvieno plovimo dėklą reikia išimti ir nušluostyti. Jei dar nespėjo sutepti skalbinių, tiesiog palikite dėklą atvirą išdžiūti ir išvėdinkite. Tačiau esant didelei taršai, reikalingi efektyvesni metodai.

KAIP VALYTI SKALBIMO MAŠINĄ

1. Vandenilio peroksidas

Supilkite vandenilio peroksidą į plastikinį butelį. Įpilkite tarkuoto muilo ir kepimo sodos. Gerai išmaišykite, kad ištirptų muilas. Padėkite padėklą į dubenį ir užtepkite gaminį ant paviršiaus. Procedūrą kartokite kas 5–10 minučių. Po pusvalandžio nuvalykite drėgna kempine. Ypač sudėtingoms vietoms galima naudoti šepetį.

2. Soda

Paimkite pusę stiklinės sodos ir tiek pat vandens. Sumaišykite šaukštu. Supilkite į dėklą ir palikite 10 minučių pastovėti. Tada nuvalykite kempine ir nuplaukite vandeniu.

3. Kepimo soda ir actas

Išimkite dėklą iš mašinos. Apiberkite soda ir užpilkite actu. Medžiagos reaguos greitai – elkitės atsargiai, kad nenusidegintumėte. Tada šepetėliu kruopščiai nušveiskite talpos šonus.

4. Citrinų rūgštis

Į miltelių skyrių supilkite 2–3 šaukštus citrinos rūgšties. Išskalbkite tuščią ciklą 60 laipsnių temperatūroje. Panaudojus šį metodą ,po plovimo išliks lengvas citrinos kvapas. Puikus priedas prie švarios mašinos!

5. Actas

Sumaišykite 1 litrą karšto vandens ir 250 ml 9 % acto. Palikite dėklą mirkti tokiame mišinyje per naktį. Tada kempine pašalinkite nešvarumus ir kalkių nuosėdas.

Be šių paprastų, bet veiksmingų metodų, galima naudoti specialias pudras ar gelius. Jų galite rasti bet kurioje buitinės chemijos parduotuvėje. Tačiau, kaip rodo praktika, visiškai pakanka paprastų naminių priemonių. Svarbiausia jas naudoti teisingai. Priklausomai nuo jūsų vandens kokybės, jums gali geriau veikti vienos ar kitos priemonės. Todėl po truputį išbandykite jas visas!

Skalbimo mašinos dėklą reikia nuolat prižiūrėti. Indą išskalaukite švariu vandeniu ir po kiekvieno plovimo išdžiovinkite. Neuždarykite skyriaus iš karto – palikite atidarytą, kol visiškai išdžius. Vadovaujantis šiomis gairėmis, lengva pasiekti spindinčią švarą. Mašina tarnaus daug metų, o skalbiniai taps švarūs ir lyg nauji. Linkime visokeriopos sėkmės!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].