Atidarote kvietinių miltų maišelį, dribsnių dėžutę ar šunų maisto pakelį, ir pamatote mažus pilkšvai baltus kirminus… Turėtumėte nedelsdami pradėti naikinti kandis!  Mes jums papasakosime apie greičiausią ir efektyviausią būdą atsikratyti maistinių kandžių.

REKLAMA

Kas yra maistinės kandys?

Šios kandys gali užkrėsti maišelius ar dėžutes su miltais, grūdais, džiovintomis pupelėmis, sėklomis, riešutais, konditeriniu šokoladu, pyragų mišiniais, ryžiais, džiovintais vaisiais, šunų maistu, paukščių lesalu, arbatomis, žolelėmis ir prieskoniais. Daugiausia žalos saugomiems produktams pridaroma tada, kai lervos išskiria didžiulius kiekius gleivių, apie kurias geriau nė nekalbėti.  Maistines kandis gali būti labai sunku išnaikinti, – ypatingai tada,  jei jos jau praėjo visą savo gyvenimo ciklą ir išplito visame jūsų maisto saugojimo sandėliuke.

REKLAMA

Svarbu tai, kad maistinės kandys nesukelia ligų. Net jei netyčia suvalgysite kelias lervas, jums nieko baisaus nenutiks.  Žinoma, tai būtų tikrai bjauri patirtis. Šis kenkėjas mėgsta tą patį maistą, kurį mėgstate jūs ir jūsų augintiniai. Nors maistinės kandys yra labai bjaurūs padarai, tačiau jie jums nepadarys didelės žalos.

REKLAMA

Iš kur maiste atsiranda maistinės kandys?

Jei tvarkydami spinteles maisto produkto pakuotėje aptikote kandis, nekaltinkite prastos namų tvarkos. Tikėtina, kad kandžių kiaušinėliai buvo padėti dar maisto gamybos etape, ir taip pateko į jūsų namus.

REKLAMA

Po apvaisinimo kandžių patelė randa tinkamą aplinką kiaušinėliams dėti – vienu metu jos gali padėti net 400 kiaušinėlių. Kai kiaušiniai išsirita, lervos maitinasi ir auga keletą savaičių, kol susidaro kokonas (jame subręsta lėliukė). Galiausiai susiformuoja suaugusi kandis.  Priklausomai nuo temperatūros, maisto šaltinio ir kitų veiksnių, maistinės kandies gyvenimo ciklas trunka nuo mėnesio iki 10 mėnesių ar net ilgiau.

Geriausia priemonė nuo maistinių kandžių: čiupkite plaukų džiovintuvą ir pirmyn!

REKLAMA

Maisto pakuotes, kurias užpuolė kandys, visada verta atskirti nuo tų, kurios nebuvo pažeistos. Žinoma, pažeistas pakuotes teks išmesti, tačiau tai – dar ne viskas. Nepamirškite, kad maistinės kandys gali tūnoti ir sunkiai pasiekiamuose kampeliuose.

Jei norite veiksmingai kovoti su kandimis, naudokite plaukų džiovintuvą.  Vidutinė plaukų džiovintuvo temperatūra maistinėms kandims bus mirtina. Karštis sunaikins ir maistinių kandžių kiaušinėlius, kurių nepastebėjote plika akimi.

REKLAMA

Jei spintelėje pamatysite kandį, nesistenkite ją pagauti: tiesiog nukreipkite karštą plaukų džiovintuvo srovę. Kandis neturės jokių šansų išgyventi.

Išbandykite ir šaldymą!

REKLAMA

Jei įtariate, kad į kai kurias pakuotes su maistu galėjo įsiskverbti kandys, o išmesti jų vis tiek nenorite, galite naudoti šaldiklį. Kruopų ar miltų pakuotes įdėkite į šaldiklį kelioms valandoms. Kandims žema temperatūra taip pat yra mirtina, todėl lervos ir kiaušinėliai žemoje temperatūroje ilgai neišgyvena.

Dar keli naudingi patarimai

Turime jums dar keletą naudingų patarimų, kurie jums tikrai pravers vasarą. Užuot iš karto parsinešę šviežius maisto produktus į namus, palikite sausus maisto produktus visą dieną automobilyje. Žinoma, jei tai yra saulėta ir karšta diena. Aukšta temperatūra automobilyje užmuš kandis ir jų kiaušinėlius, todėl jie nepateks į jūsų namus.  Jei pasinaudosite šia paprasta gudrybe, 100%  garantuojame, kad gyvų kandžių produktuose neliks!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.