Vorai dažni svečiai mūsų namuose. Nors daugelis jų yra nekenksmingi, daugumai iš mūsų jie yra nepageidaujami ar net baisūs. Be to, kai kurios vorų rūšys, pavyzdžiui, juodoji našlė, gali būti nuodingos. Mes padėsime jums paruošti paprastą purškiklį nuo vorų, kuris padės išprašyti juos iš jūsų buto.

REKLAMA

Kai norime pagąsdinti, o ne žudyti

Yra keletas būdų, kaip neleisti vorams patekti į jūsų namus, įskaitant tokius dalykus kaip purškalai nuo vabzdžių ir klijų spąstai. Tačiau jei nenorite pakenkti šiems nepopuliariems, bet naudingiems sutvėrimams, geriausia išeitis bus eterinių aliejų pagrindu sukurtas purškalas nuo vorų.

REKLAMA

Purškiklis nuo vorų – lengvai pasigaminsite patys

Pirmiausia reikia pagrindo, t.y. tinkamo aliejaus. Štai šie efektyviausiai atbaido vorus:

  • pipirmėčių aliejus (daugelis sako, kad tai geriausiai tinka šiam reikalui);
  • čiobrelių aliejus;
  • sandalmedžio aliejus;
  • gvazdikėlių aliejus;
  • česnakų aliejus;

Norėdami pagaminti purškiklį nuo vorų, į vandenį įpilkite pasirinkto eterinio aliejaus. Rekomenduojama vartoti 10–15 lašų 30 ml vandens. Į mišinį įpilkite tirpiklio, pvz., bet kokio indų ploviklio. Tai reikalinga, nes eteriniai aliejai netirpsta vandenyje.

REKLAMA

Supilkite paruoštą purškiklį į purškimo buteliuką. Prieš purškimą skystį gerai suplakite. Purkškite tas vietas, kur gali praeiti vorai. Tai gali būti tokios vietos kaip slenksčiai, drabužių spintos ir kitos erdvės, kuriose gali klajoti vorai. Ir viskas, vorai vengs šių vietų tol, kol jose jaus „priešišką“ kvapą.

Actas nuo vorų

Jei norite atsikratyti vorų jų nenužudydami ir be pesticidų, actas yra puikus natūralus vorų repelentas. Pasiruoškite purškimo buteliuką – pusę užpildykite actu, o kitą pusę užpildykite vandeniu – ir išpurkškite šiuo mišiniu savo namų ar miegamojo kampus, kad atbaidytumėte vorus. Pakartotinai purkškite šį mišinį kas kelias dienas, kol pasieksite norimą efektą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].