Kai įdėjau šiuos daiktus į skalbimo mašiną, mano draugai nustebo. Dabar jie daro tą patį

Sunku įsivaizduoti gyvenimą be skalbimo mašinos. Jos dėka galime džiaugtis švariais ir kvepiančiais drabužiais. Daugelis žmonių domisi, ką dar galima skalbti skalbimo mašinoje. Atsakymas gali jus nustebinti.

REKLAMA

Nors prieš 50 metų skalbimo mašina buvo tikra prabanga, šiandien ji yra vienas pagrindinių prietaisų kiekvienuose namuose. Nors jis skirtas drabužiams skalbti, tiesa ta, kad skalbimo mašinoje galima išskalbti daug daugiau dalykų.

REKLAMA

Ką, išskyrus drabužius, galima skalbti skalbimo mašinoje?

Ar turite namuose mažų kilimų? Galite juos atgaivinti skalbimo mašinoje. Tai ne tik vonios kilimėliai, bet ir vaikiški kilimėliai. Prieš mesdami juos į būgną, būtinai patikrinkite, ar įsigytas kilimas yra skalbiamas. Etiketėje turi būti gamintojo informacija. Į skalbinius verta įdėti pakuotę sodos. Ji turi dezinfekuojančių savybių ir pašalins visas bakterijas nuo kilimo paviršiaus, taip pat atnaujins jo spalvą. Be kilimo, batus taip pat galite skalbti skalbimo mašinoje. Tačiau tai gali būti tik medžiaginiai batai, pavyzdžiui, sportbačiai. Odinių batų negalima skalbti. Jei nuspręsite išsiskalbti batus, nepamirškite jų įdėti į specialų maišelį ir būtinai išimkite raištelius. Įjunkite kuo trumpesnę programą ir nustatykite mažiausią gręžimo skaičių.

Ką dar galima skalbti skalbimo mašinoje?

Užuolaidos yra neatsiejama daugelio namų dalis. Jos leidžia mums jaustis jaukiai ir apsaugo mus nuo pašalinių akių. Deja, jose susikaupia daug dulkių ir bakterijų, todėl jas reikia reguliariai valyti. Užuolaidas galima skalbti. Tačiau reikia laikytis dviejų labai paprastų taisyklių. Pirmoji susijusi su skalbimo temperatūra – ji turi būti kuo žemesnė (30 laipsnių). Antroji – gręžimas. Ilgai ir intensyviai sukantis užuolaidos labai susiglamžys. Jei norite to išvengti, nustatykite mažiausią greitį ir į skalbinius įpilkite pusę stiklinės acto. Taip audinį suminkštinsite, o ištraukus iš skalbimo mašinos jis nesusiglamžys.

REKLAMA

Ketvirtas dalykas, kurį galite skalbti skalbimo mašinoje yra pliušiniai žaislai. Kaip ir užuolaidos, ant jų kaupiasi dulkės ir nešvarumai, ypač jei vaikai dažnai su jais žaidžia lauke. Dar blogiau – ant jų kaupiasi dulkių erkutės, kurios gali prisidėti prie alergijos išsivystymo. Žaislus skalbkite žemoje temperatūroje ir į skalbimo mašiną įpilkite pakuotę kepimo sodos. Prieš skalbdami nepamirškite išimti visų priedų, tokių kaip karoliukai ar smeigtukai. Jei planuojate skalbti keletą ar keliolika žaislų, rūšiuokite juos pagal spalvą.

skalbimo

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.