Įtrinkite tai į į čiužinį ir palikite 15 minučių pastovėti. Jis bus kaip naujas!

Čiužinys – viena labiausiai užterštų vietų namuose, nors plika akimi to ir nematome. Dulkės, nešvarumai, negyvos odos likučiai ir kūno skysčiai nusėda ant jo paviršiaus. Dėl to jis tikras rojus bakterijoms, kurios gali sukelti odos problemų. Atskleisime, kaip labai paprastai išvalyti čiužinį.

REKLAMA

Čiužinio valymas nėra lengvas darbas, nes išplautas paviršius džiūsta iki kelių dešimčių valandų, todėl negalime miegoti savo lovoje. Todėl geriausia jį valyti prieš kelių dienų kelionę. Deja, ne visada turime tokią galimybę. Ar galima išvalyti čiužinį nenaudojant vandens? Žinoma, kad taip. Papasakosime, kaip tai padaryti.

REKLAMA

Švarus čiužinys ir miego higiena

Tinkama miego higiena daro didelę įtaką mūsų gyvenimo kokybei. Iš ko tai susideda? Visų pirma, svarbiausia miego trukmė ir kokybė. Ekspertai rekomenduoja miegoti bent 8 valandas per dieną, eiti miegoti reikia eiti nuo 22 valandos iki vidurnakčio. Be miego, ne mažiau svarbios yra ir sąlygos miegamajame. Jis turi būti švarus, tamsus ir vėsus. Higienos sumetimais kiekvienas iš mūsų turėtų reguliariai keisti patalynę bent kartą per dvi savaites. Patalynę reikia skalbti ne žemesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje, nes tokiomis sąlygomis žūva visos bakterijos. O čiužinys ? Dermatologų teigimu, čiužinį reikėtų valyti du kartus per metus. Geriausias būdas – naudoti garų valiklį, kuris padės atsikratyti ir bakterijų, ir erkių.

Įtrinkite tai į čiužinį ir palikite 15 minučių. Čiužinys bus kaip naujas

Deja, ne visi galime sau leisti garų valytuvą. Laimei, yra vienas būdas, leidžiantis dezinfekuoti čiužinį už mažiausią įmanomą kainą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pabarstyti ant jo 100 g sodos, tada įtrinti miltelius giliai į čiužinio paviršių ir palikti 15 minučių, o dar geriau valandą. Po valandos tiesiog nusiurbkite čiužinį. Kepimo soda turi dezinfekuojančių, gaivinamųjų ir balinamųjų savybių. Geriausia, kad ji taip pat sugeria visus nemalonius kvapus. Šį būdą verta naudoti bent kartą per mėnesį. Tačiau yra dar vienas patentas, dėl kurio čiužinys atgaus buvusią spalvą. Jums reikia skutimosi putų. Nuvalę čiužinį soda, įtrinkite nedidelį kiekį putų į jo paviršių. Palaukite, kol čiužinys visiškai išdžius ir medžiaga atgaus buvusią spalvą.

REKLAMA

čiužinį

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.