Ant virtuvinių rankšluosčių atsiranda begalė įvairios kilmės dėmių. Riebalų dėmes, padažo žymes ir kitokias dėmes ne visada pavyksta pašalinti. Virtuvinių rankšluosčių virimas yra vienas efektyviausių būdų kovoti su dėmėmis, tačiau galite išbandyti ir kitas gudrybes.

REKLAMA

Mūsų močiutės anksčiau visada virindavo rankšluosčius, tačiau šis metodas yra populiarus ir šiandien. Pavyzdžiui, mano anyta visada virina rankšluosčius. Tai efektyviai pašalina nešvarumus,  balina ir dezinfekuoja audinį.

REKLAMA

Virimas tinka spalvotiems audiniams, kurie neblunka, ir sniego baltumo rankšluosčiams. Rankšluosčius reikia virti įjungus gartraukį ir plačiai atidarius langą, kad neįkvėptumėte ploviklių garų. Procedūrai rinkitės emaliuotą  arba nerūdijančio plieno puodą. Pageidautina, kad tai būtų gilus puodas su dangčiu.

Olga Papsueva pataria nešvarius virtuvinius rankšluosčius virti su peroksidu. Tereikia sudėti nešvarius rankšluosčius į puodą, įpilti vandens, skalbimo miltelių ir 2 valg. š. vandenilio peroksido. Reikia užvirinti vandenį ir virti rankšluosčius nuo 30 minučių iki 1 valandos. Po to belieka nupilti nešvarų vandenį ir išskalauti rankšluosčius, kad pašalintumėte skalbimo miltelių likučius. Virimui geriausia naudoti skalbimo miltelius, kurie tinka vaikų rūbų skalbimui.

REKLAMA

Olga išsamiai pasakoja apie tai, kaip ji skalbia rankšluosčius. Jei jums įdomu, kaip greitai atsikratyti riebių ir tamsių dėmių,  peržiūrėkite žemiau pateiktą vaizdo įrašą.

REKLAMA

Virindami rankšluosčius galite naudoti ne skalbinių miltelius, bet ūkišką muilą. Įdomu tai, kad tam taip pat galima naudoti kalcinuotą sodą, kurios galima įsigyti bet kurioje ūkinių prekių parduotuvėje.

REKLAMA

Virimas mikrobangų krosnelėje

Virimo efektą galima pasiekti naudojant mikrobangų krosnelę. Pirmiausia nuplaukite dėmes skalbinių muilu arba balikliu ir įdėkite rankšluostį į maišelį. Maišelį su rankšluosčiu įdėkite į mikrobangų krosnelę ir pasirinkite maksimalią galią. Po trijų minučių išjunkite įrenginį. Jei reikia, procedūrą galite pakartoti.

REKLAMA

Rankšluosčių skalbimas skalbimo mašinoje

REKLAMA

Jei rankšluosčiai nėra labai sutepti, juos galima skalbti skalbimo mašinoje.  Jei norite juos išbalinti, skalbkite rankšluosčius 90 laipsnių temperatūroje. Spalvotus rankšluosčius skalbkite 40 laipsnių temperatūroje.  Chlorą naudokite tik baltiems audiniams.

REKLAMA

Nepamirškite, kad po skalbimo gali likti skalbiklių likučių. Chloras – taip pat ne išimtis, todėl būkite atsargūs skalbdami baltus drabužius. Jei balinsite rankšluosčius chloru, vėliau įjunkite tuščią skalbimo mašiną, kad ji išsivalytų. Vėliau skalbimo mašinoje skalbkite baltus skalbinius, ir tik vėliau – spalvotus.

REKLAMA

Po skalbimo 40 laipsnių temperatūroje, virtuviniai rankšluosčiai vis dar gali skleisti nemalonų kvapą, o jų dėmės gali neišnykti. Būtent todėl virtuvinius rankšluosčius visada rekomenduojama skalbti atskirai. Jei nuspręsite virtuvinius rankšluosčius virinti, jie bus švarūs ir gaiviai kvepės.

Galbūt ir jūs žinote gudrybių, kaip išskalbti virtuvinius rankšluosčius?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].