Neišmeskite Kalėdų eglutės! Pasirodo, eglutės po Kalėdų nebūtinai turi atsidurti šiukšliadėžėje. Sprendimų gali būti ne taip ir mažai, todėl pasidomėkite, kokios yra galimos alternatyvos.

# 1 Perdirbimas

Kiekviename mieste galite rasti vietų, kuriose yra surenkamos kalėdinės eglutės. Taip pat galite padovanoti Kalėdų eglutę vietinei kompostavimo įmonei. Jei pirkote eglutę vazonėlyje, ją galite pasodinti savo sode arba kam nors padovanoti.

# 2 Dirbtinių nerštaviečių kūrimas

Spygliuočių medžių šakos metamos į vandenį, nes tai padeda sukurti dirbtines kai kurių žuvų nerštavietės. Jei savo draugų rate turite žvejų, galite pasiteirauti, ar jiems nereikia eglutės.

# 3 Natūralios trąšos

Eglutės spygliai, išbarstyti po augalais, stabdys piktžolių augimą ir šiek tiek parūgštins dirvą. Tokios natūralios trąšos puikiai tinka mėlynėms, rododendrams, azalijoms ir viržiams.

# 4 Padėkliukai

Jei turite medienos pjūklą, iš eglutės kamieno galite pasigaminti padėkliukų, kuriuos tereikės padengti laku ar kitomis medžiagomis.

# 5 Malkos

Susmulkintą medieną taip pat galite naudoti ir būsto apšildymui ar laužo kūrimui. Tereikės medieną gerai išdžiovinti, ir tuomet galėsite naudoti paruoštas malkas.

# 6 Smulkinimas

Jei turite mechaninį smulkintuvą, galite greitai susmulkinti eglutės šakas. Pirmiausia medį sukapokite, o tada naudokite smulkintuvą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].