13 gudrybių, kurios padės namuose. Išbandykite!

Remiantis kai kuriais tyrimais, skalbimas yra viena populiariausių namų ruošos veiklų (po indų plovimo ir siurbimo). Žinoma, tai šiek tiek nuobodus darbas, tačiau vis tiek turime tą daryti, kad drabužiai būtų nuolat švarūs. Statistika rodo, kad moterys skalbdamos praleidžia vidutiniškai 17 minučių per dieną. Šiandien pristatysime 13 gudrybių, kurios padės namuose! Jos palengvins visus darbus, susijusius su skalbimu.

1. Skalbimo mašinai valyti naudokite burnos skalavimo skystį

Skalbimo mašinas reikėtų reguliariai valyti ir dezinfekuoti. Yra specialių ploviklių, kuriuos galite naudoti, tačiau įprastas burnos skalavimo skystis gali būti pigesnis sprendimas. Tiesiog įpilkite pusę puodelio skalavimo skysčio ten, kur dažniausiai pilate minkštiklį, tada įjunkite skalbimo mašiną. Greitai pašalinsite iš jos visus nešvarumus, pelėsį ir kenksmingas bakterijas, kurios kelia grėsmę jūsų skalbimo mašinai ir skalbiniams.

2. Skalbdami baltus drabužius įdėkite polopirino ar aspirino tablečių

namuose

Daugelis žmonių vengia dėvėti baltus drabužius dėl spalvos pakitimo, kuris dažniausiai atsiranda pažastyse. Pasirodo, kad kelios polopirino ar aspirino tabletės gali padėti išbalinti drabužius, reikia tiesiog įdėti jas kartu su drabužiais į skalbimo mašinos būgną. Nuo šiol be baimės galėsite vilkėti mėgstamus baltus marškinėlius.

3. Skalbdami kojines naudokite specialų maišelį

Kiekvienas iš mūsų puikiai žino situaciją, jog skalbiant kojinės stebuklingai dingsta. Tačiau pakanka nusipirkti keletą specialių skalbinių maišelių ir sudėti į juos kojines. Tokiu būdu nebus pamesta nė viena kojinė!

4. Norėdami sutvarkyti susitraukusius drabužius, naudokite kūdikių šampūną

namuose

Kūdikių šampūnas ar kondicionierius gali susitraukusius drabužius grąžinti į jų normalų dydį. Į indą šilto vandens įpilkite šiek tiek šampūno ir sudėkite drabužius. Palikite juos 10-15 minučių pastovėti. Tada drabužį švelniai nugręžkite ir padėkite horizontaliai. Leiskite drabužiui visiškai išdžiūti. Kondicionierius arba švelnus šampūnas ištiesins pluoštą ir grąžins buvusį dydį.

5. Nedžiovinkite drabužių per ilgai

Labai sunku lyginti per ilgai ant saulės stovėjusius drabužius. Medžiaga sustingsta ir tampa labai nemaloni. Sunkiais atvejais net garinis lygintuvas negali to susitvarkyti. Lengviau lyginti šiek tiek drėgnus drabužius nei per sausus.

6. Nenaudokite minkštiklio skalbdami baltus drabužius

namuose

Patyrusios namų šeimininkės nerekomenduoja į skalbiant baltus drabužius naudoti skalbinių minkštiklį. Jei norite, kad jūsų drabužiai būtų visiškai balti, vietoj įprasto ploviklio ir minkštiklio turite naudoti specialų baliklį.

7. Į skalbimo mašiną dėkite aliuminio folijos kamuoliukus

Jei nenorite, kad drabužiai būtų statiški, į skalbimo mašiną įdėkite kelis rutuliukus iš aliuminio folijos, kad jie sugertų statinę elektrą.

8. Neatrinkite drabužių pagal spalvas

namuose

Rūšiuoti drabužius pagal spalvas nėra būtina, svarbiausia yra audinio struktūra. Sunkios medžiagos sugeria daugiau vandens nei minkštesnės. Todėl milteliai ar skalbiklis gali sugadinti drabužius, pagamintus iš plonesnių pluoštų. Nepaisant to, visada atsiminkite dvi išimtis:

  • baltus drabužius visada skalbkite atskirai;
  • vandens temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei 30 laipsnių, nes skirtingų spalvų drabužiai gali prarasti sodrumą.

9. Kosmetinėms dėmėms pašalinti naudokite skutimosi putas

Jei negalite atsikratyti lūpų dažų ar kitokių kosmetikos dėmių, tiesiog dėmę patepkite skutimosi putomis, o tada skalbkite drabužius kaip įprasta.

10. Nešvarioms kojinėms skalbti naudokite šaltą vandenį

namuose

Kai skalbiate kojines aukštoje temperatūroje, kojinių audinyje liks nešvarumų (įskaitant prakaitą). Taigi, kad ir ką galvotų dauguma žmonių, geriausia jas skalbti šaltame vandenyje.

11. Norėdami greičiau išdžiovinti skalbinius, naudokite sausus rankšluosčius

Jei ant džiovyklos pakabinsite sausus rankšluosčius tarp drėgnų skalbinių eilučių, tai padės greičiau drabužiams išdžiūti. Rankšluosčiai sugers drėgmę ir išdžius taip pat greitai, kaip ir skalbiniai.

12. Sportines kepuraites galite plauti indaplovėje

namuose

Kad sportinė kepuraitė nepakeistų formos, geriau ją skalbkite indaplovėje. Padėkite ją ant viršutinės lentynos.

13. Sunkias dėmes galite išvalyti džiovintuvu

Jei norite atsikratyti sunkių dėmių, verta jas pašildyti plaukų džiovintuvu ir tuomet ant jų užtepti nedidelį kiekį ploviklio.

Kitas žingsnis – dėti drabužius į skalbimo mašiną. Šiltas džiovintuvo oras padės skalbimo priemonių ingredientams efektyviau ir lengviau pašalinti dėmę.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].