Valydami namus, dažnai pamirštame išvalyti šias vietas!

Ar kada susimąstėte, kodėl namai neblizga, nors ir reguliariai juos valote? Taip nutinka todėl, kad pamirštame išvalyti kai kurias vietas. Jos dažnai būna sunkiai pastebimos, tačiau juose besikaupiantys nešvarumai vis tiek sukelia stresą. Atkreipkite dėmesį, ar tikrai reguliariai išvalote ir šias namų vietas.

REKLAMA

Dėžė nešvariems drabužiams

Dėžes nešvariems drabužiams taip pat reikia reguliariai valyti ir plauti, kaip ir dulkių siurblį. Drabužiai krepšyje neretai būna drėgni, aplipę dulkėmis iš gatvės ir maisto likučiais. Dėl to dėžė tampa gera terpe bakterijoms. Priklausomai nuo dėžės tipo, valymo būdas gali būti skirtingas. Plastikinius indus galima lengvai išplauti tekančiu vandeniu. Krepšelius reikėtų išsiurbti dulkių siurbliu ir nuvalyti drėgnu skudurėliu. Medžiaginius krepšelius galima išskalbti arba pamirkyti muiluotame vandenyje.

REKLAMA

Šlepetės

Nesvarbu, kokios medžiagos šlepetes nešiojate namuose: kailio, vilnos, odos ir pan. – visomis reikia reguliariai pasirūpinti. Tai ne tik dėl išvaizdos, bet ir higienos. Juk mūvint šlepetes kojos irgi prakaituoja. Medvilnines šlepetes galima pamirkyti muiluotame vandenyje ir nuvalyti minkštu šepetėliu. Muilo likučius pašalinkite drėgna šluoste. Galiausiai nuvalykite sausu rankšluosčiu ir išdžiovinkite.

REKLAMA

Šaldytuvų ir virtuvės baldų rankenos

Šaldytuvų ir virtuvės baldų rankenas dažnai liečiame rankomis, suteptomis nuo aliejaus ar maisto. Tai neturėtų stebinti. Todėl rankenos greitai pasidaro nešvarios ir lipnios, o tai yra gera terpė bakterijoms. Kad to išvengtumėte, rankenas bent kartą per savaitę nuvalykite muilu ir vandeniu. To užteks. Juk malonu įsikibti į blizgančią rankeną ir smagu žinoti, kad ji nuvalyta bei švari.

REKLAMA

Plaukų šepetys

Plaukų šepetyje kaupiasi ne tik plaukai, bet ir dulkės, odos riebalai, pleiskanos ir plaukų priežiūros medžiagos, kas yra palankiausia aplinka bakterijoms daugintis. Jei norite išlikti švarus, įpraskite išvalyti šepetį kartą per dvi savaites. Pirmiausia surinkite plaukus. Švariai nutrinkite šepetį dantų šepetėliu, prieš tai pamirkęs muiluotame vandenyje. Nuplaukite tekančiu vandeniu ir visiškai išdžiovinkite.

REKLAMA

Virtuvės prietaisų mygtukai

Visų virtuvės prietaisų, tokių kaip mikrobangų krosnelės, orkaitės ir kavos virimo aparatai, mygtukus reikia reguliariai valyti. Tik nepamirškite, kad ne kiekvieną mygtuką galima valyti vienodai. Senamadiškas krosneles galima saugiai valyti naudojant bet kokius chemikalus. Tačiau jutiklius, esančius mikrobangų krosnelėse ar išmaniosiose ryžių viryklėse, rekomenduojama nuvalyti tik drėgna šluoste ir greitai išdžiovinti.

REKLAMA

Vandens nuleidimo mygtukas klozete

Turbūt akivaizdu, kad vandens nuleidimo mygtuką klozete liečiame ne pačiomis švariausiomis rankomis. Bet, valydami tualetą, mes tai pamirštame ir išvalome tik tas vietas, kurios, mūsų manymu, yra labiau užterštos. Atsargiai nuvalykite vandens nuleidimo mygtuką drėgnu skudurėliu arba antibakteriniu skysčiu sudrėkinta šluoste.

REKLAMA

Užpakalinė televizoriaus dalis

Užpakalinė televizoriaus dalis beveik nepatraukia mūsų dėmesio, todėl nematome susikaupusių dulkių ir dėl jų visai nesijaudiname. Tačiau nuo ten dulkės pakyla į orą ir patenka ant kitų paviršių. Tad skirkite kelias sekundes, kad pašalintumėte dulkes. Nuvalykite, tarsi valytumėte ekraną, minkštu mikropluošto rankšluosčiu. Nereikia jokių chemikalų, nes galite pažeisti paviršių.

REKLAMA

Puodelis dantų šepetėliams

Svarbu prisiminti, kad dantų šepetėlį reikia keisti kas 3–4 mėnesius ir po ligos. Net jei pakeičia dantų šepetėlį, žmonės ne visada atkreipia dėmesį į puodelį. Ši vieta palanki aplinka bakterijoms, mikrobams ir net grybeliams susidaryti. Jie gali užkrėsti dantų šepetėlį ir pakenkti jūsų sveikatai. Prevencija yra labai paprasta. Išvalykite puodelį kartą per savaitę.

REKLAMA

Kištukai ir ilgikliai

Kištuką ir ilgiklio laido išorę reikia kruopščiai valyti. Ten susikaupusios dulkės gali sukelti gaisro pavojų. Dėl trumpo jungimo laidai gali lengvai užsidegti ir sukelti gaisrą. Labai paprastas būdas juos išvalyti yra išsiurbti smulkiu antgaliu.

Ar nuo šiol namus valysite atsakingiau?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].