Jei patalpa yra netinkamai išplanuota, tuščią kampą galima rasti net ir nedidelėse virtuvėse. Mes jums papasakosime, kaip galima užpildyti tuščią virtuvės kampą.

REKLAMA

Virtuvės atnaujinimo etape ne visada pavyksta kruopščiai apgalvoti visas detales, o kai kuriais atvejais tai lemia tuščią erdvę. Natūralu, kad šią erdvę norisi užpildyti, nes tik tada galima sukurti darnų interjerą. Tai taip pat svarbu dėl funkcionalumo ir patogumo.

Virtuvė laikoma patalpa, kurioje ne vieta vien tik estetikai: jei tuščiame svetainės kampe visai tiktų vaza, figūrėlė ar kitas dekoratyvinis elementas, tai virtuvėje sprendimai turėtų būti kur kas praktiškesni.

Kampinė kriauklė

REKLAMA

Kampinė kriauklė yra idealus pasirinkimas mažai virtuvei. Tai suteikia interjerui patrauklumo, o kartu leidžia sumontuoti ilgesnį stalviršį. Tai reiškia, kad net mažoje patalpoje turėsite daugiau vietos, tinkamos maisto ruošimui.

Kampinė spintelė

Jei virtuvės kampe nenorite įrengti kriauklės, puikiai tiks ir kampinė spintelė. Paskutiniu metu tokie sprendimai sulaukė tikrai nemažo susidomėjimo, todėl verta pasvarstyti apie tokį sprendimą ir savo virtuvėje. Tai leidžia sukurti daugiau vietos stalviršiui ir užpildyti tuščią erdvę.

REKLAMA

Sandėliukas

REKLAMA

Jei nuspręsite įrengti sandėliuką, labai svarbu tai, kad jį tinkamai naudotumėte. Deja, gana dažnai kyla pagundų čia tiesiog laikyti nereikalingus daiktus. Vienintelis dalykas – nepamirškite pasirūpinti geru apšvietimu, kad sandėliukas būtų kuo patogesnis ir funkcionalesnis.

Lentynos

REKLAMA

Kitas labai populiarus ir labai patogus sprendimas mažytėms virtuvėms – kampinės atviros lentynos. Jos vizualiai sukuria erdvesnės patalpos įspūdį. Be to, ant šios lentynos galite laikyti mėgstamą indų komplektą ar  net dekoratyvinių lėkščių kolekciją, kuri suteiks interjerui dar daugiau žavesio.

REKLAMA

Spintelė be durų

Nemėgstate atvirų lentynų, bet manote, kad standartinės sieninės spintos yra pernelyg masyvios? Tuomet kampe pastatykite spintelę be durų. Čia galėsite sudėti įvairius virtuvės reikmenis ar dekoratyvius indų komplektus. Gera žinia yra tai, kad čia dulkės susikaupia ne taip greitai, kaip atvirose lentynose.

REKLAMA

Židinys

REKLAMA

Žinoma, vargu, ar toks sprendimas tiks mažai virtuvei standartiniame bute. Vis dėlto, privačiame name kampinis židinys atrodys labai įspūdingai, todėl atmosfera bus šiltesnė ir patogesnė. Be to, visai nebūtina įrengti tikro malkomis kūrenamo ar dujinio židinio – galite rinktis elektrinį židinį.

Netikras langas

REKLAMA

Tai – dar viena įdomi virtuvės idėja, jei nenorite tuščio kampo užpildyti spintele ar lentyna. Pavyzdžiui, sumontuokite netikrą langą su apšvietimu, kad jis būtų esamos lango angos tęsinys. Šis sprendimas suteiks patalpai šviesos ir tiks tiek privačiame name, tiek įprastame bute.

REKLAMA

Beje, jūs taip pat galite pasirinkti veidrodinį netikrą langą. Jo net nebūtina pirkti – tokią interjero detalę taip pat galite pasigaminti patys.

Įstriža spintelė

REKLAMA

Toks sprendimas puikiai tiks tada, jei virtuvėje labai trūksta vietos daiktams laikyti, bet vis tiek turite tuščią kampą. Tokia spintelė ne tik užpildys nenaudojamą erdvę, sujungdama gretimas sienas, bet ir taps virtuvės prietaisų ar ilgai negendančių produktų laikymo vieta.

Įstriža spintelė – tai spintos tipas, kurios visa priekinė dalis yra įstriža. Tokių spintelių nebūna standartiniuose virtuvės baldų komplektuose, todėl ją reikės užsisakyti atskirai.

REKLAMA

Vieta augintiniui

Tuščiame kampe taip pat galite įrengti poilsio vietą šuniui ar katei: patieskite kilimėlį ar guolį, padėkite dubenėlius maistui ir vandeniui ar netgi pakabinkite lentyną, kurioje būtų galima laikyti sauso maisto ir konservų atsargas.

REKLAMA

Vakarienės zona

REKLAMA

Virtuvės stalui dažnai parenkama vieta virtuvės centre arba arčiau lango. Vis dėlto, valgomojo zoną taip pat galite įrengti ir laisvame virtuvės kampe. Šiandien prekyboje galite rasti tikrai įdomių kampinių baldų modelių, todėl laisvą virtuvės erdvę galėsite paversti gražia ir jaukia vieta.

Šaldiklis-spinta

REKLAMA

Toks sprendimas puikiai tinka tiems, kurie ruošiasi žiemai šaldydami uogas, daržoves ir žoleles. Deja, šioms atsargoms šaldytuve neretai pristinga vietos, todėl laisvame virtuvės kampe galite pastatyti šaldiklį-spintą. Tokiu atveju jums nebereikės sukti galvos, kur laikyti šaldyto maisto atsargas.

Dar kelios idėjos:

  • kavos ar arbatos baras
  • fotelis
  • sofa
  • kampinis bufetas
  • siauros lentynos

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].