Dalykai, kuriuos pamirštame sutvarkyti, ir dėl to namai atrodo nešvarūs

Nors kasdien skiriate kelias valandas valymui, pasitaiko, kad namai vis tiek atrodo netvarkingi. Taip nutinka todėl, kad pamirštame sutvarkyti tam tikras namų vietas.

REKLAMA

Daiktų krūvos

Pirmas dalykas, kuris patraukia akį įėjus į virtuvę, stalviršis. Jei ten prikrausite daug daiktų, įsivyraus chaosas. Ir bus vis sunkiau palaikyti švarą. Juk pirmiausia reikės viską nukelti, nuvalyti, o tada vėl sudėti į vietą. Geriau daiktus laikykite spintelėje, kad darbinis paviršius būtų kuo mažiau apkrautas.

REKLAMA

Erdvė po baldais

Mes nematome, bet ten vis tiek kaupiasi dulkės. Jos gerai paslėptos nuo akių, tačiau vis tiek kenkia namams, todėl nepatingėkite bent retkarčiais išvalyti ir erdvę po baldais.

REKLAMA

Dušo užuolaidos

Vonios kambaryje nuolat drėgna ir karšta, todėl tai yra palanki aplinka įvairių bakterijų ir grybelių susidarymui. Mes išvalome vonias ir dušą, tačiau nekreipiame dėmesio į užuolaidas. Tiesą sakant, jas išplauti nėra taip sudėtinga. Dauguma šiuolaikinių užuolaidų yra pagamintos iš medžiagos, tinkamos skalbti skalbimo mašinoje. Taip pat svarbu leisti užuolaidoms visiškai išdžiūti po kiekvieno prausimosi.

REKLAMA

Kambarinės gėlės

Augalų lapai, deja, surenka daug dulkių. Net jei nuvalote lentynas ir išplaunate grindis, visas valymas bus perniek, jei paliksite nenuvalytus gėlių lapus. Būtinai kartkartėmis nuvalykite lapus drėgnu skudurėliu, kad kambario oras būtų švarus. Dulkės ant lapų taip pat gali trukdyti fotosintezės procesui.

REKLAMA

Šaldytuvas

Maisto likučiai šaldytuve gali sugesti ir palikti nemalonų kvapą. Ir net jei šaldytuvas yra švarus, ten vis tiek gali tvyroti nemalonus kvapas. Jo atsikratyti galite šaldytuvo viduje palikęs skiltelę citrinos arba sodos.

REKLAMA

Langų rėmai

Kiekvienas, kuris kada nors bandė valyti plastikinio lango rėmus, žino, kaip sunku išvalyti griovelius, kur prisikaupia dulkių. Bandai ten sukišti rankšluostį, nušluostyti, bet kampuose vis tiek kaupiasi nešvarumai – visa tai pragaras. Tačiau nepalikite šios langų dalies be priežiūros. Šiuo atveju padės specialus šepetėlis. Tiesiog juo nuvalykite visus nešvarumus, susikaupusius grioveliuose.

REKLAMA

Naminių gyvūnėlių dubenėlis ėdalui

Nevalomame dubenėlyje maistui gali kauptis bakterijos. Jos kenkia ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms. Stenkitės išplauti savo augintinio indus bent kartą per dieną. Taip pat kartą per savaitę naminių gyvūnėlių indai ėdalui turėtų būti dezinfekuojami specialiu plovikliu arba išplaunami aukštos temperatūros vandeniu.

REKLAMA

Cokolis

Retai atkreipiame dėmesį į šią vietą, todėl ji dažnai lieka nenuvalyta. Tačiau nusistovėjusios dulkės kenkia oro kokybei ir bendrai namų švarai.

REKLAMA

Ventiliacijos grotelės

Jos leidžia orui patekti į vidų, bet taip pat kaupia daug dulkių. Jas lengva nuimti ir galima nuplauti, išvalyti bei vėl įdėti į vietą. Jei sunku išimti, periodiškai išsiurbkite tinkamu antgaliu.

REKLAMA

Vietos neturintys drabužiai

Net jei namai yra švarūs ir be dulkių, jie niekada neatrodys tvarkingi, jei čia ir ten bus išmėtyti drabužiai, ant palangės dedamos knygos ir sąsiuviniai, o ant kėdžių pakabinamos striukės ir kelnės. Todėl įsirenkite pakankamai didelę spintą, kur galėtumėte viską tvarkingai laikyti.

REKLAMA

Šlapi rankšluosčiai

Jei drėgną rankšluostį susuksite arba sulankstysite, jis netrukus pradės blogai kvepėti. Jis taip pat taps palankia terpe bakterijoms daugintis. Todėl rankšluostį pakabinkite, o nesulankstykite.

REKLAMA

Veidrodinė spintelė

Tokios spintelės dažniausiai kabinamos vonios kambaryje. Bet kokiu atveju veidrodį vonioje reikia reguliariai valyti, nes ten kaupiasi garai ir muilo likučiai.

Ar visada sutvarkote šias namų vietas?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].