Depresija yra labai rimta liga, kurios negalima ignoruoti ar iš jos juoktis. Sergant depresija svarbu gydytis ir nuolat konsultuotis su specialistais. Pasak gydytojo, depresija turi daug veidų ir simptomų. 

REKLAMA

„Klasikinė depresija – įprastas depresinis sutrikimas, kai depresijos epizodas įvyksta vieną kartą arba kartojasi visą gyvenimą“, – teigia sveikatos specialistas.  

Depresijai būdinga prasta nuotaika, nuovargis ir anhedonija. 

REKLAMA

Tiesa, depresija turi galybę simptomų: sergantis žmogus gali susidurti su sunkumais priimant sprendimus, pesimistiniu įvairių perspektyvų įvertinimu, motyvacijos stygiumi įvairiose gyvenimo srityse, sumažėjusiu svoriu, melancholiška nuotaika, nuolatiniu liūdesiu. 

Pavyzdžiui, bipolinės depresijos metu padidėja mieguistumas, didėja kūno svoris, ši depresijos rūšis pasireiškia nuotaikos svyravimais: emociniais nuosmukiais ir pakilimais. 

REKLAMA

Jei įtariate, jog jūs sergate depresija, nedelsdami kreipkitės į specialistus. 

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.