Žmogaus mąstymo gebėjimai su amžiumi prastėja. Kaip ir mūsų išorė su amžiumi praranda buvusį tvirtumą, šviežumą ir patrauklumą, taip ir smegenys, laikui bėgant, pradeda blogiau veikti. Keista, kai vienas žmogus, net ir sulaukęs garbaus amžiaus, pasižymi akivaizdžiai aukštais intelekto požymiais (arba labai aukštais), o kitas, sulaukęs penkiasdešimties, pradeda prarasti savo proto aštrumą.

REKLAMA

Žinoma, žmonės, kurie reguliariai lavina savo smegenis, dažnai stebina aplinkinius savo gebėjimu protingai ir blaiviai samprotauti. Tačiau tokios treniruotės nesuteikia jokių garantijų, nors ir labai padidina tikimybę pasiekti gerų rezultatų.

Šį kartą mūsų redakcija nori jums papasakoti apie požymius, kurie išduoda aukšto intelekto moterį, net ir sulaukusią 60 metų. Tai galioja ir vyrams. Nors ir menkesniais mąstais.

REKLAMA

INTELEKTO POŽYMIAI

REKLAMA

Humoro jausmas

Pavydėtinas akylumas ir aštrus protas leidžia ne tik juoktis iš kitų žmonių juokelių, bet ir operatyviai sugalvoti savų. Taigi, jei vidutinio amžiaus moteris gali praskaidrinti situaciją tinkama ir juokinga fraze, vadinasi, su jos protiniais gebėjimais viskas gerai.

REKLAMA

Iš juokų galima daug ką pasakyti apie žmogų. Kvailas žmogus taip pat gali juokauti, tačiau dažnai jų juokeliai atrodo netinkami, o kartais net žeidžia ir skaudina aplinkinius. Kai kurie žmonės dažniau naudoja juodąjį humorą. Ekspertai labiau linkę manyti, kad būtent neutralūs juokeliai rodo stiprią intelektinę galią.

REKLAMA

Savikritika

Pašmaikštavimai iš savęs yra dar vienas blaivų protą išsaugojusio žmogaus požymis net ir jam esant pačiame jėgų žydėjime. Iš tikrųjų žmonės senatvėje linkę pateisinti savo klaidas, perdėtai išpūsti savivertę ir iš aukšto žiūrėti į kitus.

REKLAMA

Tačiau tikrai išmintingi žmonės paprasčiau žvelgia į pasaulį ir adekvačiai įvertina savo vietą jame. Štai kodėl savo gyvenimo metų jie nepaverčia argumentu jokiuose ginčuose. Ir jie nesivelia į tuščius ginčus. Iš tiesų, kodėl reikia kažkam kažką įrodinėti?

REKLAMA

Gebėjimas įsiklausyti

Atrodo, kad moterys po 60-ies mėgsta bendrauti labiau nei bet kas kitas pasaulyje. Tokioms damoms negalima patikėti jokių paslapčių, nes vis tiek viską išplepės. Tačiau aukšto intelekto moterys ne tiek daug kalba, kiek klausosi. Ir klausosi atidžiai ir nepertraukinėja bei suteikia teisę pasisakyti kitiems. Ir tik tada išsako savo nuomonę. Dėl to jų žodžiai atrodo dar svaresni.

REKLAMA

Sarkazmas

REKLAMA

Tik neeilinio intelekto žmonės sugeba ironiškai ir taikliai išsireikšti bei suprasti sarkastiškus teiginius. Kartais geras sarkazmas gali reikšti net aštrius žodžius, kurių nevalia ištarti padorioje visuomenėje. Bet iš tiesų intelektualaus žmogaus kalboje jie atrodo tinkami ir net būtini.

REKLAMA

Pokalbis su tokiais žmonėmis yra vienas malonumas. Iškart galima suprasti, kad šis žmogus turi ko išmokyti, jo įdomu klausytis, norisi paprašyti jo patarimo. Tam reikia turėti gyvenimiškos patirties, išminties ir tinkamą požiūrį į gyvenimą.

Skirtumas tampa dar akivaizdesnis, kai lyginame tokį žmogų su žmogumi, kuris jau seniai nustojo dirbti su savimi. Su tokiu žmogumi, kuriam informacijos vartojimas prie to paties televizoriaus yra daug įdomesnis už bet kokias knygas ir svarbesnis už savęs tobulinimą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.