Emocinis smurtas kenkia jūsų sielai. Saugokitės!

Emocinis smurtas prasideda lėtai, tyliai ir dažniausiai kyla iš išoriškai žavių žmonių… Mes įpratę smurtą laikyti fiziniu dalyku, kuris palieka įbrėžimus ir mėlynes ant odos. Tačiau šis smurtas yra kitoks – jis palieka gilias emocines žaizdas sieloje.

Kartais užtenka vieno žodžio, grėsmingo gesto ar net grėsmingos tylos, kad į mūsų širdį įdurtų aštrus durklas. Auka iš pradžių pakeliama į laimės aukštumas, o paskui numetama į nevilties bedugnę, jos gyvenimas pilnas baimės ir neracionalaus kaltės jausmo… Emocinė prievarta yra psichologinio sunaikinimo procesas, dėl kurio visiškai išsenka aukos emocinė būsena.

Emocinis smurtas

Psichikos požemio galia

Emocinis smurtas yra daugiau nei tikras, ir jis yra dar pavojingesnis nei fizinis. Nesvarbu, kokie esame suaugę ir nepriklausomi žmonės, mes visi galime tapti emocinės prievartos aukomis. Emocinio smurto pavojus yra tas, kad, nepaisant visų jo pasekmių rimtumo, jis praeina taip tyliai ir nepastebimai iš išorės, kad kai apie tai sužino kiti, jie nustemba supratę, kad visa tai jau kurį laiką vyksta jiems po nosimi.

Emocinė prievarta prasideda lėtai, tyliai ir dažniausiai kyla iš išoriškai žavių žmonių, kurie savo žavesiu vilioja aukas į spąstus. Gundytojas aukai parodo melagingą tikrovę, kupiną saldžių pažadų, kurie niekada nebus išpildyti.

Viso to pagalba „voras“ po truputį vilioja auką į savo tinklus, kol ji visiškai įstringa. Ir tada jis parodo tikrąjį save, atskleisdamas polinkį į tironiją ir atimdamas visą laisvę.

Nepasitikėkite žmogumi, kuris turi šias 5 savybes. Jis jus išduos

Emocinė prievarta yra tarsi rūgštis, palaipsniui ištirpdanti jos įtakoje atsidūrusio žmogaus „vidinį aš“. Tai lieka nepastebėta. Nuodai į aukos gyvenimą laša lėtai – nepagrįstų kaltinimų, įžeidžiančių prielaidų ir frazių, verčiančių abejoti savimi, pavidalu. Auka ima domėtis, ar skriaudėjo žodžiuose yra tiesos – juk jis geras žmogus, ir nuolat kartoja, kad nori tik gero. Emocinės prievartos auka yra įstrigusi psichikos kalėjime, kuriame abejoja savimi. Jos savigarba pamažu grimzta į juodžiausią bedugnę.

Psichinio požemio sienos, kurias daugiausia sukūrė pačios aukos psichika, pasirodo tokios tvirtos, kad žmogus net negalvoja apie pabėgimą. Todėl tokie santykiai gali tęstis daugelį metų.

Emocinė prievarta ir nematomos sielos žaizdos

Žaizdos, patirtos dėl emocinės prievartos, ne visada matomos iš išorės, tačiau patikėkite manimi, aukai jos yra daugiau nei tikros. Šios žaizdos yra paslėptos nuo kitų ir tuo pačiu sukelia neįtikėtiną skausmą. Šios žaizdos atveria didžiulę aukos savigarbos skylę, nes emocinė prievarta visų pirma griauna teigiamą jų įvaizdį.

Tai žaizdos, paliktos paniekos ir įžeidžiančių komentarų, nukreiptų į auką, siekiant kuo labiau ją pažeminti. Nematomos žaizdos, trykštančios baime, kaltės jausmu ir abejonėmis, ardančios net šešėlį galimybės pakeisti situaciją, kurioje yra auka.

Kaip išgydyti sieloje likusius randus?

Jei suprantate, kad nebegalite gyventi taip, kaip gyvenate dabar, pirmiausia turite suprasti, kad esate kito žmogaus auka ir kad didžiąją dalį kaltės ir nesėkmių, kurias jaučiate, primetė jūsų skriaudėjas.

apgautas, emocinis smurtas

Kai suprasite, kokia rimta jūsų padėtis, turėtumėte nedelsdami imtis visų įmanomų veiksmų, kad atkurtumėte ryšį su draugais ir šeima. Paaiškinkite jiems, kas vyksta, ir gaukite jų paramą žengti pirmuosius žingsnius į priekį. Maža to, parodydami jums meilę, gerumą ir supratimą, jie tikrai sugebės bent iš dalies užpildyti sielos tuštumą, paliktą dėl emocinės prievartos.

Be to, galite kreiptis pagalbos į psichologą ar psichoterapeutą. Specialistas gali padėti jums atstatyti savo tapatybę ir savigarbą, išgydydami visas tas nematomas žaizdas, kurios sudrebino jūsų sielą. Ateis diena, kai suprasite, kad kažkada buvęs sužeistasis dingo, o jo vietoje likote tik jūs patys.

Nesuklyskite – išgydyti emocinės prievartos paliktus randus niekada nėra paprasta ar lengva… Tai lėtas ir sudėtingas procesas. Bet tai padaryti visada verta, nes jūs įgyjate tai, kas vertingiausia pasaulyje – save.

Galiausiai nepamirškite, kad kiekvienas iš mūsų taip pat sugeba padaryti žaizdas kitų sieloms, kai ignoruojame, niekiname ar kritikuojame be jokios priežasties, net jei visa tai nesusiję su tiesiogine emocine prievarta. Mūsų žodžiai ir gestai yra dviašmenis kardas, su kuriuo reikia elgtis labai atsargiai…

liūdni žmonės

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].