Žmogaus kūnas yra itin tikslus mechanizmas, kuris veikia nepertraukiamai ir be sustojimo. Jis atlieka daug funkcijų. Viena iš jų yra apsauginė.

Kūnas apsaugo mus nuo neigiamų išorinių poveikių, kurie gali pakenkti. Jūsų dėmesiui 9 fiziologiniai veiksmai, atliekantys mūsų kūno apsaugines funkcijas.

Žiovavimas

Kartais mūsų smegenys turi ataušti. Tam tikrais atžvilgiais žmogaus kūnas yra tarsi kompiuteris, kuris negali dirbti, kai perkaista.

Be to, mes žiovaujame ir norėdami sumažinti nuovargį ar psichologinį stresą. Žiovavimas taip pat padeda atnaujinti plaučius.

Čiaudulys

Daugelis bakterijų, alergenų ar dulkių surenkamos nosyje. O kūnas turi būti išvalytas nuo visų šių dirgiklių.

Čiaudulys taip pat gali atstoti termometrą. Pvz., žmogus neretai čiaudi, kai įvyksta žymūs temperatūros pokyčiai.

Rąžymasis

Nuo ilgo sėdėjimo vienoje vietoje arba miego metu organizme susidaro pieno rūgšties. Kai rąžomės, mes ją išlaisviname.

Šis veiksmas padeda raumenims įsitraukti į darbą, tampa įspėjimu kūnui apie fizinį krūvį. Tempimas pagreitina kraujo judėjimą kraujagyslėse, taip pagerindamas kraujotaką.

Žagsulys

Žagsulio priežastis gali būti hipotermija, greitas maisto vartojimas. Jį sukelia nervas, einantis iš smegenų į pilvo ertmę.

Kai sudirginimas, šis nervas siunčia pulsą į galvos ir nugaros smegenis. Centrinė nervų sistema pradeda spontaniškai susitraukti su diafragma ir raumenimis.

Kvėpavimo takai persipina ir balso stygos uždaromos. Oras negali patekti į plaučius. Jis „paliečia“ balso stygas. Todėl žagsuliui yra būdingas garsas.

Miokloniniai traukuliai

Jie nutinka, kai žmogus užmiega, tačiau staiga krūpteli, tarsi išsigandęs ar jam pasivaidena, kad krenta ir dėl to krūptelėjęs nubunda lovoje.

Miego metu kvėpavimas tampa retesnis. Pulsas sulėtėja, raumenys atsipalaiduoja. Smegenys tai suvokia kaip beveik mirties būseną. Natūralu, kad jos bando atgaivinti kūną.

Odos išbrinkimas sušlapus

Smegenys vandenį suvokia kaip dalyką, kuris gali būti slidus. Atsiranda galimybė nukristi ir susižeisti. Todėl ant pirštų atsiranda tam tikras sukibimas, kuris turėtų išgelbėti mus nuo kritimo.

Atminties praradimas

Šis procesas įvyksta, nes smegenys yra pripildytos neigiama informacija ar prisiminimais. Jie kenkia psichikai.

Todėl smegenys ištrina tokią „virusinę“ informaciją. Pašalina siaubingus prisiminimus ir perkrauna mūsų kūną.

Žąsies oda

Moksliškai ši reakcija vadinama folikuline hiperkeratoze. O liaudiškai tokie odos pakitimai vadinami žąsies oda.

Šie “šiurpuliukai” atsiranda, siekiant sumažinti šilumą, kuri išeina per odos poras. Organizmui taip lengviau sušilti šaltomis oro sąlygomis.

Ašaros

Pirma, ašaros apsaugo akis nuo į jas patekusių dulkių ir kitų svetimkūnių. Antra, jos tarnauja kaip emocinė apsaugos priemonė.

Ašaros yra dirgiklis, kuris nukreipia žmogaus dėmesį nuo skausmo: fizinio ar protinio.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].