Būti kūrybiškam ir išradingam – tai savybė, kuria norėtų pasižymėti daugelis. Bet kuris žmogus džiaugiasi, kai pavyksta ką nors sukurti ir atkleisti savo kūrybinį braižą. Išradingumas padeda konkuruoti, būti priekyje, padeda įgyvendinti tikslus. Gebėjimai padeda žengti pirmyn. Tačiau kartais žmogų užpuola kūrybinė krizė. 

REKLAMA

 

Jeigu taip nutinka, svarbu nepasiduoti. Visada galite įgyvendinti puikias idėjas naudodamiesi keliais patarimais. 

REKLAMA

Šešių skrybėlių metodas 

Žmogus turi įsivaizduoti šešias skrybėles. Juoda padės įžvelgti idėjos negatyvumą, geltona – šviesiąsias jos puses, žalia – alternatyvą, raudona – emocijas, balta – pasekmes, mėlyna – rezultatus. 

REKLAMA

  Išsiaiškinkime, po kuriais Zodiako ženklais gimsta išmintingiausi žmonės

Reikia pasimatuoti kiekvieną skrybėlę. Toks būdas padės greitai pakoreguokite idėją taip, kad ją galima būtų įgyvendinti.

REKLAMA

Analoginė technika 

Viršutinėje eilutėje turite užrašyti tikslą, o tada padalyti lapą į 2 stulpelius. Pirmajame stulpelyje reikia užrašyti tiesiogines analogijas su tikslu, antrajame – netiesiogines. 

REKLAMA

Po to galite analizuoti gautas analogijas. Išplėtokite kiekvieną idėją, gaukite ką nors originalaus ir nuostabaus. 

Minčių žemėlapio metodas 

REKLAMA

 

Šis metodas yra gerai žinomas moksleiviams, kurie mokosi užsienio kalbos. Tačiau galbūt šį metodą žino ne visi. Reikės paimti popieriaus lapą, viršuje užrašyti tikslą, viduryje – raktinį žodį ar kelis iš jų. 

REKLAMA

Toliau reikia užrašyti lape kylančias asociacijas, susieti jas su tikslu, nutiesti logines grandines. Palaipsniui į galvą ateis naujos idėjos, kurias galima plėtoti, įtraukti į sukurtą veiksmų planą. 

Šie idėjų generavimo metodai išties veiksmingi. Jei norite gyvenime pasiekti daugiau, derėtų vadovautis šiais metodais. 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.