Su amžiumi kiekvieno žmogaus oda, nepaisant jo mitybos ir sveikų įpročių, nenumaldomai praranda elastingumą ir susiraukšlėja. Atlikite trumpą testą, kuris padės sužinoti savo odos amžių.

REKLAMA

Visuotinai žinoma, kad reikšmingi odos pokyčiai išryškėja sulaukus maždaug 45 metų, tačiau oda gali gerokai anksčiau prarasti elastingumą. Atlikite trumpą testą, kuris padės nustatyti tikrąjį savo odos amžių. Jums tereikia rodomuoju pirštu ir nykščiu sugnybti plaštakos odą. Palaukite penkias sekundes ir tada atleiskite. Stebėkite, kiek laiko užtruko, kol oda vėl  atgavo savo pirminę išvaizdą – kuo mažiau laiko prireikė, tuo geriau.

Laikas (sekundėmis) ir  odos funkcinis amžius (metais)

REKLAMA

1-2 – iki 30 metų

3-4  – 30-44

REKLAMA

5-9  – 45-50

10-15  – 60

REKLAMA

35-55  – 70

56 ir daugiau – daugiau nei 70

REKLAMA

Jei atlikdami testą pastebėjote, kad odos elastingumas nebėra toks, koks buvo anksčiau, vertėtų išsiugdyti naujus įpročius, dėl kurių oda gali atgauti prarastą elastingumą. Pavyzdžiui, pradėkite mažinti cukraus kiekį savo mitybos racione: jis turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 procentų visų jūsų dienos raciono kalorijų. Taip pat vertėtų atsisakyti kukurūzų sirupo, kuriame yra didelis fruktozės kiekis.

Blogi įpročiai, tokie kaip rūkymas ir nesaikingas alkoholio vartojimas, ženkliai pagreitina odos senėjimą. Jei norite išvengti nuolatinio streso, prasminga išbandyti įvairius atsipalaidavimo būdus: nuo Epsom druskos vonių iki meditacinių praktikų. Miegas taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Jau seniai  yra žinoma, kad tinkamas miego grafikas padeda sumažinti veido odos uždegimą, atkuria hidrolipidų balansą ir taip apsaugo nuo  odos elastingumo praradimo.

REKLAMA

Didelę įtaką odos būklei turi ir priemonių su SPF naudojimas. Kai oda yra neapsaugota nuo ultravioletinių saulės spindulių poveikio, ji daug greičiau praranda elastingumą. Svarbu suprasti, kad priemonių su SPF naudojimas  į odos priežiūros rutiną turi būti įtrauktas bet kuriuo metų laiku, o ne tik vasarą.

REKLAMA

Naudinga žinoti, kad tam tikrų maisto produktų vartojimas gali padėti sulėtinti odos senėjimą. Pavyzdžiui, žalumynai, uogos (avietės, spanguolės, mėlynės), pomidorai, riešutai (migdolai, graikiniai riešutai), lašiša, natūrali žalioji arbata, ankštiniai augalai, morkos ir kiaušiniai tikrai gali pagerinti odos elastingumą.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.