Kiek vaikų reikia turėti, kad taptumėte laiminga mama? Keistas klausimas, bet kartais tikriausiai nevalingai jį užduodate sau stebėdami daugiavaikes šeimas. Juk iš vienos pusės vaikai yra gyvenimo gėlės ir visas džiaugsmas. Kita vertus, ar tikrai tėvai, auginantys ne vieną dešimtį vaikų, gali jiems padovanoti padorią ateitį?

REKLAMA

Šiandien redaktoriai siūlo šia tema pasikalbėti remiantis 21 vaiką pagimdžiusios moters pavyzdžiu.

REKLAMA

Kiek vaikų galima turėti?

Mūsų istorijos herojė Leonora Nameni. Ši moteris pagimdė 21 vaiką ir dabar jai 44 metai. Leonora kilusi iš Ostritsos kaimo, esančio Černivcių regione.

Beveik visi čia kalba rumuniškai. Ir mokyklose taip pat mokoma šia kalba. Taigi ši šeima ukrainiečių kalbos tikrai nemoka. O jei ja ir kalba, tai su stipriu akcentu. Tačiau jau iš šios moters vardo buvo aišku, kad ukrainietiškos kultūros jos gyvenime buvo mažai. Ši šeima atsidavusi savo religijai. Būtent dėl ​​jos beveik kiekvienais suaugusiojo gyvenimo metais Leonora tampa mama.

REKLAMA

Nameni šeima laiko save nazariečiais. Jie yra vieno iš protestantizmo judėjimų šalininkai. Nepaisant to, pora yra ištikima savo tikėjimui, o tradicinių ukrainiečių religinių švenčių nešvenčia. Būtent tikėjimas suartino Leonorą ir Janą. Jie susitiko, kai vyras lankėsi nazariečių bendruomenėje Ostritsoje. Jis pats yra iš Budapešto. Tačiau jis įsimylėjo, vedė Leonorą ir persikėlė gyventi į jos kaimą.

REKLAMA

Šeimos idilė

Pora kartu gyvena nuo 1989 m. Per tą laiką Januii pavyko užsitarnauti puikią reputaciją kaime. Jis ne tik išlaiko savo šeimą, bet ir padeda, jei kaime ištinka kokių nors bėdų. Pavyzdžiui, kartu su kitais vyrais atliko remontą vietiniame vaikų darželyje.

Namenių šeima turi savo ūkį. Anksčiau gyvulių būdavo daugiau, bet karves teko parduoti. Gautos pajamos buvo išleistos tikrai reikalingam dalykui – jie nusipirko mikroautobusą su 9 sėdimomis vietomis. Didelei šeimai toks automobilis yra būtinas!

REKLAMA

Didelė šeima reikalauja daug išlaidų. Tėvai ir vaikai gyvena dviejų aukštų name. Planuojama pastatyti dar porą namų, matyt, kad vaikai, kai užaugs, gyventų šalia. Namas gerai suremontuotas, yra visa reikalinga įranga. Pavyzdžiui, šaldytuvų, skalbimo mašinų ir lygintuvų šeimoje yra net po du.

Vaikai gyvena atskiruose kambariuose po 2-3 vaikus. Iš viso tokių kambarių yra septyni. Vyresnysis iš sūnų jau yra vedęs ir išsikraustė. Tačiau likę 20 vaikų vis dar gyvena su tėvais. Leonora sako, kad sunku buvo tik pačioje pradžioje. Juk praėjus metams po pirmagimio gimimo atsirado dar du mažyliai. Tada sauskelnių dar nebuvo, tad visas sauskelnes tekdavo skalbti rankomis.

REKLAMA

užtemimas, vaikų

Ir tada atsirado daugiau vaikų, o vyresni pradėjo prižiūrėti mažesnius. Jie taip pat padeda mamai gaminti maistą. Vienam patiekalui reikia pagaminti apie 5-6 kilogramus maisto. Akivaizdu, kad tam išleidžiama didžiulė pinigų suma.

REKLAMA

Kai kuriuos dalykus savo sode šeima gali užsiauginti pati. Visa kita uždirba šeimos galva Janas. Jis imasi bet kokio darbo, atlieka vertimus iš rumunų ir anglų kalbų, taip pat dirba kompiuteriu, o vakare eina į naktinę pamainą budėti.

Ar daug vaikų suteikia laimę?

Atrodytų, kam gimdyti tiek vaikų, jei jie auga tokiomis sąlygomis? Leonoros ir Jano atsakymas verčia susimąstyti. Jie tiki, kad vaikų skaičius priklauso nuo Dievo valios. Pavyzdžiui, tai ne jų, o Dievo atsakomybė.

REKLAMA

Pora auklėdama vaikus taiko griežtus metodus. Pavyzdžiui, jie neleidžia savo atžaloms žiūrėti televizoriaus ar vakarais išeiti į lauką su nepažįstamais žmonėmis. Jiems nėra įprasta lepinti vaikų.

Įdomu tai, kad Leonora vis dar neatmeta galimybės, kad turės ir daugiau vaikų. Ir taip yra net nepaisant to, kad vienas iš sūnų gimė su nedidele patologija. Jis yra neįgalus. Toks požiūris į motinystę daugumai žmonių yra svetimas. Ką jūs manote apie tai? Nedvejodami pasidalykite savo mintimis komentaruose!

vaikų

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].