Sloga neigiamai veikia gyvenimo kokybę.

REKLAMA

Deja, greitai jos atsikratyti nepavyks. Nosies užgulimas yra kvėpavimo takų infekcijų požymis, o tam, kad organizmas atsigautų, jis turi pereiti visus uždegimo etapus.

Sloga įprastai trunka maždaug 7-10 dienų.

REKLAMA

Tai gali būti alerginis rinitas ir kai kurios kitos sveikatos problemos.

Ši problema neturėtų būti ignoruojama. Gali atrodyti, kad sloga yra visiškai nekenksmingas simptomas, tačiau tuomet, jei ji yra ignoruojama, tai gali lemti neigiamas pasekmes. Svarbu laiku kreiptis į specialistus, kad jums būtų paskirtas reikiamas gydymas.

REKLAMA

Vis dėlto, slogos simptomus tikrai galima sumažinti.

Apie tai plačiau papasakojo gydytoja otorinolaringologė Marina Bobyleva.

REKLAMA

Gydytoja rekomendavo naudoti druskos tirpalą: tai – puiki priemonė, kuri gali padėti bet kokio amžiaus žmonėms. Nosies skalavimas druskos tirpalu įprastai yra labai veiksmingas.

Vazokonstrikciniai lašai padeda sumažinti nosies užgulimą, tačiau tokią priemonę galima naudoti tik ribotą laiką. Ilgainiui tokie lašai gali sukelti priklausomybę.

REKLAMA

Nors slogos gydymui gana dažnai yra naudojamos įvairios liaudiškos priemonės, pavyzdžiui, alijošiaus ar kalankės sultys, tačiau tokios priemonės dažniausiai nėra veiksmingos. Maža to, šių augalų sultys gali nudeginti gleivinę ar sukelti alerginę reakciją.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].