Sausas kilimų valymas – tai naujoviškas būdas atnaujinti visų rūšių kilimus ir kilimines dangas. Be to, nereikia naudoti vandens!

REKLAMA

Kas yra sausasis valymas?

Naudodamiesi šiuo patarimu iš kilimo pašalinsite bet kokias dėmes, taip pat atsikratysite purvo, smėlio dalelių ir dulkių. Be to, po tokio valymo visi kilimai atrodys tarsi ką tik parsivežti iš parduotuvės. Svarbiausia, kad visą valymo procesą galite atlikti nenaudodami vandens.

REKLAMA

Kilimų valymas su soda

REKLAMA

Valgomoji soda ne tik dezinfekuoja kilimą, bet ir padeda pašalinti visus blogus ar nemalonius kvapus. Be to, spalvos vėl įgauna pirminį atspalvį.

  • Pirmiausia gerai išsiurbkite kilimą.
  • Paimkite sodos ir gausiai pabarstykite ant kilimo.
  • Palikite viską kelioms valandoms. Jei kilimas labai nešvarus, palikite taip per naktį.
  • Ryte sodos likučius pašalinkite dulkių siurbliu.

Bulvių krakmolas padės išvalyti kilimą

REKLAMA

Pirmiausia sutarkuokite šiek tiek muilo daržovių tarka (turėtų pakakti 3 šaukštų) arba nusipirkite jau paruoštų muilo dribsnių. Tada sumaišykite muilo dribsnius su bulvių krakmolu (pusę kilogramo). Pabarstykite šiuo mišiniu visą kilimą ir švelniai įtrinkite jį šepetėliu į kilimo paviršių. Tada palaukite maždaug valandą. Jei ant kilimo yra daug dėmių, pailginkite šį laiką. Galiausiai nebelieka nieko kito, kaip tik šluotele sušluoti krakmolą ir muilą.

REKLAMA

Actas įsisenėjusioms dėmėms

Jei ant kilimo yra nemažai dėmių, būtinai naudokite actą. Dubenyje sumaišykite pusę litro vandens ir 250 ml acto. Į šį tirpalą įberkite du valgomuosius šaukštus druskos. Švelniai sudrėkinkite kempinę šiuo plovikliu ir pradėkite trinti dėmes. Tik būkite atsargūs, kad kempinė nebūtų per daug šlapia. Ji turi būti tik šiek tiek drėgna. Žinoma, nereikia sutelkti dėmesio tik į dėmę. Actu galite atnaujinti visą kilimą. Palaukite, kol kilimas gerai išdžius ir būtinai dar kartą jį išsiurbkite.

REKLAMA

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.