Šaldytuve esantis indelis su soda – jau gana įprastas vaizdas namuose. Ar žinote, kokia jo paskirtis? Tai gali jus nustebinti!

REKLAMA

Valgomoji soda yra nepakeičiamas produktas, turintis daugybę panaudojimo būdų. Ji turi balinamųjų ir valomųjų savybių. Be to, ji minkština vandenį ir pasižymi priešuždegiminiu bei antibakteriniu poveikiu. Be to, ji puikiai tinka kaip kepimo miltelių pakaitalas. Tačiau visi ekologiškų sprendimų mėgėjai įvertins kitą nuostabią sodos savybę.

Kodėl dubenėlį su valgomąja soda reikia įdėti į šaldytuvą?

REKLAMA

Kartais atidarius šaldytuvą iš jo sklinda nemalonus kvapas. Dažniausiai dėl to kalti greitai gendantys ir pasenę produktai. Mėsa ir žuvis taip pat skleidžia specifinį ir intensyvų kvapą. Todėl patartina juos laikyti uždaruose induose. Nemalonūs kvapai taip pat atsiranda, jei pamirštate reguliariai valyti šaldytuvą. Taigi, kaip greitai atsikratyti nemalonaus kvapo? Tiesiog naudokite valgomąją sodą! Įdėkite ją į indą ar stiklainį ir padėkite ant vienos iš šaldytuvo lentynų. Šie balti milteliai greitai sugers visus nemalonius kvapus. Be to, nuo šaldytuvo sienelių dings bet kokia drėgmė.

Miseczka z sodą w lodówce, fot. gettyimages

REKLAMA

Kam naudoti valgomąją sodą?

Valgomoji soda virtuvėje naudojama tikrai įvairiai:

REKLAMA
  • Pirmiausia ja pabarstykite plastikinio indo dugną. Tada ant jo patieskite popierinį rankšluostį. Po to ant popieriaus padėkite, pavyzdžiui, vaisius, sūrio ar šalto rūkymo mėsos gabalėlius. Soda neleis visam indui kvepėti jame laikomais produktais.
  • Vasarą iš šiukšlių konteinerio gana greitai sklinda nemalonūs kvapai. Su tuo dažniausiai susiduria vieniši žmonės, nes jie rečiau pripildo šiukšliadėžes, todėl jiems nebūtina kasdien ištuštinti kibiro. Kaip tai galima išspręsti? Patarimas labai paprastas! Į šiukšliadėžę įdėkite maišelį, o tada į dugną įberkite gerą saują valgomosios sodos. Tik tada pradėkite mesti atliekas. Pamatysite, kad jos nepradės taip greitai skleisti nemalonų kvapą.
  • Valgomoji soda taip pat padės jums pasirūpinti virtuvės kanalizacija. Supilkite ją į kriauklę, įpilkite acto ir galiausiai viską užpilkite verdančiu vandeniu.

Miseczka z sodą w lodówce, fot. gettyimages

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.