Štai, kas nutiks jūsų kūnui, jei žiemą miegosite su kojinėmis

Visiems reikia pakankamai išsimiegoti – tai svarbu sveikatai bei produktyvumui ir ypač aktualu šaltuoju metų laiku, kai mūsų organizmas patiria stresą dėl žemos temperatūros. Geras miegas šaltu oru būtinas, nes miegant organizme suaktyvinami regeneraciniai procesai, būtini sveikatai palaikyti.

Daugelis žmonių supranta miego svarbą ir jaučiasi pikti bei prislėgti, jei nepakankamai išsimiega. Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose sklando daug žinučių, kad atsigulus su kojinėmis yra lengviau užmigti. Kodėl taip yra? Pabandykime tai išsiaiškinti.

Žinoma, kojinės padės greičiau užmigti, nes sušilus pėdoms išsiplečia jose esančios kraujagyslės, tada smegenys gauna signalą, kad laikas miegoti. Ar žinojote, kad kai kurie tyrimai parodė ryšį tarp galūnių atsipalaidavimo (vazodilatacijos) ir užmigimo greičio? Tai reiškia, kad išsiplėtus kojų kraujagyslėms beveik iš karto užmigsite.

Kuo naudingas miegas su kojinėmis?

Kojinės suminkštins išsausėjusią odą

Kai kurie žmonės pabunda su suskilinėjusiomis, sausomis kojomis, ypač žiemos mėnesiais, kai temperatūra nukrenta. Tai gali sukelti estetinių ir ne tik problemų. Prieš miegą patepkite pėdas drėkinamuoju kremu ir mūvėkite švarias medvilnines kojines.

Pagalba sergant Reino liga

Tai reta liga, pažeidžianti žmogaus kraujo ląsteles ir sukelianti pernelyg didelę reakciją į šaltį, o tai sunkiais atvejais gali sukelti opas arba nekrozę (audinių mirtį). Miegojimas su kojinėmis padeda reguliuoti kūno temperatūrą – būtent tai veikia prieš šią ligą.

Apsaugo nuo prakaitavimo ir karščio

Kojinių mūvėjimas padeda reguliuoti kūno temperatūrą, nes tada nereikia tiekti šilumos į tolimiausią kūno tašką. Šio tipo temperatūros kontrolė gali padėti išvengti prakaitavimo ir karščiavimo, dėl kurio gali sutrikti miegas.

Dar keletas gudrybių, padedančių geriau išsimiegoti

Prieš miegą išsimaudykite karštoje vonioje.

Likus trims valandoms iki miego, nieko nevalgykite ir negerkite (maksimaliai – stiklinė vandens).

Šalia lovos pastatykite ventiliatorių.

Pasirinkite patogų apšvietimą arba visai nenaudokite apšvietimo.

Pasinaudokite patarimais ir džiaukitės saldžiu miegu!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].