Net jei jūsų namai yra švarūs, nešvarios užuolaidos tikrai  pablogins jų išvaizdą. Ne jūsų kaltė, jei audinys pradeda gelsti ar pilkėti:  laikui bėgant ant jo kaupiasi dulkės ir oro teršalai. Norėdami atkurti buvusį baltumą, kruopščiai  išskalbkite užuolaidas vienu produktu.

REKLAMA

Laikui bėgant mano užuolaidos nebeatrodo taip, kaip atrodė ką tik nupirktos. Jos pradeda gelsti arba pilkėti, o įprastas skalbimas ne visada padeda. Tokioje situacijoje padeda tik mano močiutės naudotas audinių balinimo būdas.  Ji užuolaidas visada skalbdavo su soda. Nors iš pradžių netikėjau, kad šis produktas gali būti toks veiksmingas, tačiau susigundžiau ir atlikau testą. Pirmiausia uždėjau popieriaus lapą ant nešvarių, o paskui ant švarių užuolaidų. Tai man padėjo įsitikinti šios gudrybės veiksmingumu!

REKLAMA

Kaip išskalbti baltas užuolaidas, kad jos atgautų buvusią spalvą?

Smogas, dulkės, cigarečių dūmai ir riebalai yra populiariausi teršalai, kurie padengia užuolaidų paviršių. Labiausiai  pažeidžiami balti audiniai, kurie greitai praranda savo pirminę spalvą. Norėdami atkurti buvusią užuolaidų spalvą,  turite jas tinkamai išskalbti natūraliu produktu. Dėl savo balinančios galios soda bus puikus parduotuvėse siūlomų ploviklių pakaitalas. Ką reikia daryti? Įdėkite baltas užuolaidas į skalbimo mašinos būgną ir įberkite pusę stiklinės sodos. Įberkite skalbimo miltelių ir paleiskite 40 laipsnių temperatūros programą. Išskalbtas užuolaidas nedelsdami pakabinkite, kad jos galėtų išsilyginti nuo savo svorio. Kai jos išdžius, tikrai pastebėsite spalvos pokyčius.

REKLAMA

Dėmės ant užuolaidų nėra pasaulio pabaiga

REKLAMA

Kaip skalbti baltas užuolaidas, jei jos dėmėtos? Geriausia jas įdėti į dubenį su vandeniu ir įberti pakelį citrinos rūgšties. Jei ant užuolaidų yra įsisenėjusių nešvarumų, įlašinkite kelis lašus indų ploviklio. Užuolaidas kelioms valandoms panardinkite į tirpalą ir tada išskalbkite 40 laipsnių temperatūroje. Dėmių šalinimas gali būti derinamas su balinimu, todėl niekas netrukdo visiškai atnaujinti užuolaidas vienu ypu. Abu būdai yra saugūs, todėl net ir pati subtiliausia medžiaga neturėtų būti pažeista. Karts nuo karto atlikite šią procedūrą, kai pastebėsite, kad užuolaidų audinys praranda baltumą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.