Prailginkite mėgstamų džinsų gyvavimo laiką ir pamirškite apie jų skalbimą skalbimo mašinoje

Po pirkimo ir kelių skalbimų dažniausiai džinsai išblunka ir praranda formą. Nusipirkę naują džinsų porą, visiškai nedėkite jos į skalbimo mašiną.

REKLAMA

Kenksmingas plovimas

Dauguma žmonių su džinsais elgiasi taip pat, kaip ir su bet kokiomis kitomis kelnėmis, tad skalbia juos skalbimo mašinoje. Tai yra labai didelė klaida. Kaip teigia „Levi Strauss&Co“ generalinis direktorius Chip Bergh, džinsų išvis nereikėtų skalbti (tik išimtiniais atvejais). Vyras pripažino, kad per 10 metų neskalbė savo mėgstamų džinsų. Skalbimas skalbimo mašinoje veikia džinsų pluoštų struktūrą, keičia audinio išvaizdą ir sukelia spalvos išblukimą. Galiausiai džinsai pakeičia savo formą, o spalva tiesiog išblunka.

REKLAMA

džinsų

Džinsų medžiaga

Skalbimas skalbimo mašinoje neigiamai veikia džinsinį audinį (jis nėra tamprus, tačiau prisitaiko prie kūno formos). Tačiau kelnes, kuriose yra elastano, galima skalbti kiek tik norite. Nešiojant jos prasitampys, o skalbimo mašinoje maloniai susitrauks ir vėl gerai priglus prie jūsų kūno.

REKLAMA

Kaip prižiūrėti džinsus?

1. Dėmių valymas

Pavienes dėmes galima sėkmingai pašalinti šepetuku, muilu ir vandeniu.

REKLAMA

2. Užšaldymas

Įdėkite senus džinsus į gerai uždaromą maišelį ar tinklelį ir palaikykite juos per naktį šaldiklyje. Žema temperatūra sunaikins visus mikroorganizmus ir džinsai atrodys gražiau.

džinsų

REKLAMA

3. Sausas valymas

Panašiai kaip sausas šampūnas, galite nusipirkti specialų sauso valymo purškiklį (kai kurie iš jų yra skirti tik džinsams). Purkškite preparatą ant kelnių, išlyginkite visas raukšles ir leiskite išdžiūti. Jis pašalins nemalonius kvapus, prailgins drabužių gyvavimo laiką ir nepažeis spalvos.

4. Plovimas rankomis

Jei jaučiatės nepatogiai dėvėdami neskalbtus džinsus, plaukite juos rankomis, bet šaltame vandenyje. Tai taip pat taikoma džinsams, kuriuose yra skylių, nes įdėjus juos į skalbimo mašiną skylės gali padidėti.

REKLAMA

džinsų

5. Actas ir greitas plovimas

Jei matote, kad kelnės jau yra labai nešvarios, o audinys sukelia odos niežėjimą, apsvarstykite galimybę skalbti skalbimo mašinoje. Tačiau pirmiausia pamirkykite džinsus vandenyje, sumaišytu su actu (1 litras acto 5 litrams vandens). Tai neleis spalvai išblukti. Įdėkite džinsus į vidų ir skalbkite juos minkštikliu. Pasirinkite trumpą programą (15 ar 30 minučių) ir skalbkite džinsus drungnu vandeniu, nedžiovinkite kelnių saulėje.

REKLAMA

Kaip prižiūrite džinsus?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].