Geriamoji soda padeda išskalbti skalbinius. Tai puikus audinių minkštiklio pakaitalas, kurį dauguma žmonių naudoja. Be to, priešingai nei pirktinio audinių minkštiklio atveju, sodos sudėtyje nėra gyvūninės kilmės paviršinio aktyvumo medžiagų.

REKLAMA

Kodėl žmonės atsisako naudoti audinių minkštiklį?

Daugelis žmonių tiesiog neįsivaizduoja skalbimo be audinių minkštiklio. Juo išskalbti drabužiai dažnai būna daug švelnesni. Tačiau žmones gali atbaidyti jo kilmės faktas. Paprastai jo pagrindą sudaro gyvūninės kilmės paviršinio aktyvumo medžiagos, kurios yra skerdyklų, kuriose skerdžiami gyvūnai, atliekos. Daugelis jautrios prigimties žmonių nesutinka taip prisidėti prie gyvūnų kančių. Be to, tokie minkštikliai yra brangūs. Todėl žmonės renkasi alternatyvą – valgomąją sodą, kuri, įberta skalbimo metu, turi labai panašų poveikį drabužiams kaip įprastas minkštiklis. Be to, ji sustiprina ploviklių poveikį.

REKLAMA

Kam galima naudoti valgomąją sodą?

REKLAMA

Valgomoji soda, dar žinoma kaip natrio bikarbonatas, yra cheminis junginys, kuris natūraliai būna kietos kristalinės formos, bet paprastai sumalamas į smulkius miltelius. Soda naudojama kulinarijoje kaip cheminė kildinimo medžiaga. Soda taip pat veiksmingai sugeria kvapus, reguliuoja pH lygį ir yra švelnus abrazyvas, todėl naudinga skalbimo ir buitinio valymo darbams. Todėl jos naudojimo sritys yra labai plačios.

REKLAMA

Valgomoji soda ir skalbiniai. Štai kaip ja minkštinti audinius

Geriamoji soda padeda sureguliuoti skalbimo mašinos skalavimo vandens pH lygį. Ji užtikrina, kad vanduo nebūtų nei per rūgštus, nei per šarminis. Į kiekvieną skalavimo ciklą įpilkite 1/2 puodelio geriamosios sodos, kad subalansuotumėte pH, ir vandenyje nebeliktų ploviklių ar mineralinių nuosėdų. Soda neleidžia šioms medžiagoms vėl įsigerti į drabužius. Dėl įsigėrimo dažniausiai drabužiai būna kieti. Natūrali mineralinė medžiaga – valgomoji soda – yra mažiau kenksminga aplinkai nei sintetiniai audinių minkštikliai. Juose paprastai yra kvapiųjų medžiagų, kurie tik maskuoja kvapus. Skirtingai nei sintetinius audinių minkštiklius, sodą galite drąsiai naudoti ir vaikiškiems drabužiams skalbti.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.