Kokio finansinės sėkmės veiksnio dauguma žmonių nepastebi? Charlesas Tipsas, „Quora“ redaktorius ir „TranZact“ įkūrėjas bei generalinis direktorius, atsakė į šį klausimą: „Niekas niekada nepraturtėjo užsidirbdamas pragyvenimui“. Taip Charlesui dažnai sakydavo jo tėvas.

REKLAMA

Ką reiškia toks pasakymas?

Kodėl vakarais negalima skaičiuoti pinigų?

REKLAMA

Žinoma, norėdamas tapti turtingu, sunkiai dirbsite, o kuo ilgiau dirbsite, tuo didesnė tikimybė, kad pasieksite tai, ko norite. Kaip dabar pasakytų mano tėvas: „Nėra nieko blogo dirbti kitam žmogui 8 valandas per dieną. Dirbkite 8 valandas per dieną ir sau, taip pat 12 valandų šeštadienį ir sekmadienį“. Jis visada laikėsi tokio principo.

Parduodami laiką valandomis daug nepasieksite. Personalo skyrių vadovai puikiai žino, kiek įmonė turėtų mokėti žmogui per valandą už jo turimus talentus. Net jei turite prestižinį teisininko išsilavinimą, dirbate pirmaujančioje šios srities įmonėje, kurioje klientai moka po kelis šimtus dolerių už valandą, atėmus visas išlaidas, jums pasiseks, jei  gausite bent trečdalį uždirbtų pinigų. Net jei dirsite 3000 valandų per metus, vis tiek nenutiesite savo kelio į turtus.

REKLAMA

Taigi, ką reikia žinoti norint pasiekti finansinę sėkmę?

Pirma, jūs turite tapti tiesiog turtingu, o ne finansiškai turtingu.

REKLAMA

Finansinis turtas reiškia tik pinigus, ir jūs turite suprasti, kad pinigai yra tik „parkavimo vieta“ gaminamiems produktams. Ekonomika kuriama mainų principu: savo prekėmis perkate svetimas prekes. Pinigai yra tiesiog patogi priemonė atsiskaityti už darbą ir prekes.

Taigi, štai ką reikia žinoti, jei nenorite praleisti posūkio, kuris nuves jus į Lexus gatvės ir Big Money Boulevard sankryžą.

REKLAMA

Žinokite, ko siekiate

REKLAMA

Didelis veiklos biudžetas nėra turtas. Per metus galite pasiekti milijonų dolerių apyvartą, tačiau tik grynasis pelnas pavers jus turtingu.

Jei gaunate mažas pajamas, tačiau apyvartoje sukasi didelės pinigų sumos, tai anksčiau ar vėliau ims kelti nerimą, kad jūsų statomas kortų namelis gali sugriūti.

REKLAMA

Finansinis svertas

Jūsų verslo partneris teigia, kad jam skubiai reikia 200 kondensatorių, kad jo gamybos linija veiktų sklandžiai. Jis yra beviltiškoje situacijoje ir yra pasirengęs sumokėti  po du dolerius už vieną kondensatorių. Jūs turite 100 JAV dolerių ir žinote, kur galima šių kondensatorių nusipirkti po dolerį. Galite užsidirbti pinigų! Arba galite pasiskolinti dar 100 eurų su 10% palūkanomis ir beveik trigubai padidinti savo kapitalą. Dar geriau, jei galite priversti savo verslo partnerį sumokėti iš anksto ir gauti dar daugiau, nerizikuodamas savo finansiniais ištekliais.

REKLAMA

Personalo svertas

REKLAMA

Kažkada, dar būdamas prekeiviu, pasamdžiau langų valytoją. Kitą dieną jis atėjo pas mus su kostiumu, paėmė 20 eurų už nenumatytus mokesčius ir paliko asistentą dirbti savo darbą. Netrukus aš pradėjau pastebėti kitus jo padėjėjus mieste. Jų buvo mažiausiai trys.

Paskaičiavau jo galimas pajamas. Taigi, šis vaikinas be vargo uždirbdavo beveik 120 JAV dolerių per valandą, kai vidutinė darbo valandos kaina vienam darbuotojui buvo 21 doleris (prieš 35 metus). Nustebau, kad jis uždirba 4 kartus daugiau nei aš. Na, bet aš buvau klestinčios mažmeninės prekybos įmonės partneris. Jis tikrai turėjo daug mažiau rūpesčių ir mažiau darbuotojų!

REKLAMA

Pasinaudokite visomis jums prieinamomis galimybėmis

Gamybos ciklas prasideda tą akimirką, kai iniciatyvus žmogus žvelgia į ateitį ir mato joje galimybę užsidirbti. Tik pagalvokite, kaip lengva būtų pradėti savo langų valymo verslą. Turbūt nereikia aiškinti, kodėl 99% visų langų valytojų savo darbą atlieka patys?

REKLAMA

Supratimas, kaip atpažinti situacijas, kurias galima paversti galimybėmis generuoti pajamas, priklauso nuo instinkto, bet jūs vis tiek turite sugebėti jį plėtoti. Dauguma žmonių nepradeda savo verslo. Likusieji susikuria sau darbo vietą, kurioje vienu metu atlieka ir vadybininko, ir sekretorės, ir rinkodaros specialisto funkcijas – iš viso 4 pareigybės vienoje, o tai yra gana sunki užduotis.

Pinigai turi atnešti pinigų

REKLAMA

Prisiminkite, kaip Markas Zuckerbergas per vieną dieną gavo 4 milijardų dolerių jackpotą? Kaip jis tai padarė? Kaip Jeffas Bezosas neseniai padidino savo turimą turtą 6 milijardais dolerių vos per 20 minučių? Ar jie tikrai daugiau laiko praleido darbe? Tikrai ne. Įsivaizduokite, kad per savo gyvenimą dirbsite maždaug 100-150 tūkstančių valandų. Padauginkite šias valandas iš gaunamo valandinio atlygio ir sužinokite, kiek pinigų galite uždirbti.

REKLAMA

Pinigai ir akcijos dirba 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus be jokių pastangų. Esmė – gyventi kuo taupiau, pradedant nuo mažens, atsižadant visko, kas nereikalinga, ir sutaupant papildomų pinigų. Skirdami savo pinigus darbui, galite užsidirbti pajamų net miegodami. Galite valgyti restorane ir užsidirbti pinigų, kad sumokėtumėte už maistą valgydami.

Kaip visa tai atrodė mano tėvui?

REKLAMA

Mano tėvui dabar 94 metai ir jis jaučiasi gana patogiai. Senatvėje jis šiek tiek praturtėjo. Jis ilgą laiką dirbo su nekilnojamuoju turtu ir septintajame dešimtmetyje bandė pagauti sėkmės paukštę. Naujas greitkelis per Dalasą paskatino spartų priemiesčio augimą. Kai man buvo 12 metų, persikėlėme į mažą miestelį, kur mano tėtis  investavo į keletą miesto kvartalų, esančių dviejų pagrindinių kelių sankirtoje. Prisimenu, kad jis buvo nusiteikęs labai optimistiškai.

Ir tada prasidėjo laukiamas augimas, tik ne senajame miesto centre, kaip įsivaizdavo mano tėvas, o galvijų ganyklų zonoje kitoje naujojo plento pusėje, tai yra žemėje, kurią kažkada jis galėjo pirkti už 50 dolerių už akrą (šiandien vertė siekia beveik 2 mln. JAV dolerių). Kai jis suprato, kad pasirinko ne tą miesto pusę, palūkanų normos pasiekė dviženklį skaičių. Palūkanos buvo per didelės, kad jis užsidirbtų pinigų. Dėl to jis 20 savo gyvenimo metų jautėsi užstrigęs vienoje vietoje. Jis buvo labai nelaimingas.

REKLAMA

Turtas ir sėkmė

Paskutinė pamoka yra ta, kad turite nustoti savo gyvenimą skirti tam, kad praturtėtumėte. Rizika ir klaidos yra neišvengiamos. Galite padaryti viską puikiai, vieną po kito atlikti tinkamus manevrus ir atsidurti dar prastesnėje padėtyje nei buvote iki šiol.

REKLAMA

Nė vienas mūsų nėra sukurtas tokiam stresui, įtampai ir netikrumui, todėl darbas kitiems žmonėms už pastovų atlyginimą yra gana gera alternatyva.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].