Natūralus purškalas nuo pelėsio. Jis greitai išnyks nuo sienų!

Kai oro drėgnumas jūsų namuose yra per didelis, galima tikėtis pelėsio atsiradimo. Kaip žinote, tai labai pavojinga ir buvimas pelėsiu užkrėstuose namuose gali baigtis rimtomis kvėpavimo takų ligomis. Kai tik ant lubų pastebėsite pirmąsias rudas dėmes, nedvejokite ir paruoškite natūralų purškiklį nuo pelėsio.

REKLAMA

Daugelis iš mūsų net negalvoja apie tai, kad grybeliui naikinti galima panaudoti ką nors natūralaus. Parduotuvių chemikalai labai pavojingi, todėl jei norite jais apdoroti sienas, geriau kelioms dienoms išvykti iš namų. Padėtis bus kitokia naudojant natūralias priemones.

REKLAMA

Natūralus purškalas nuo pelėsio

Pigiausias ir efektyviausias būdas atsikratyti sienas dengiančio grybelio yra spiritinis actas. Jame turi būti nuo 6 iki 10 proc. acto rūgšties. Jo pH yra labai žemas, o tai reiškia, kad pelėsis negalės toliau augti. Kaip pasidaryti purškalą? Tiesiog supilkite actą į purškimo buteliuką ir užpurkškite ant pelėsiu padengtos sienos. Tada viską nuvalykite rankšluosčiu ir jei dar lieka pelėsio pėdsakų, viską pakartokite. Jei susiduriate su storu nešvarumų sluoksniu, kuris ten kaupiasi kelis mėnesius, geriausia naudoti specialų valymo mišinį. Sumaišykite actą, vandenį ir sodą, kad susidarytų tiršta masė. Užtepkite jos ant pelėsio ir palaukite valandą. Praėjus šiam laikui, viską nuvalykite drėgna kempine ir nusausinkite sienas rankšluosčiu.

Neturite namuose acto? Ieškokite arbatmedžio aliejaus

Arbatmedžio aliejus dažniausiai naudojamas kosmetikoje, tačiau vis populiaresnis tampa jo naudojimas ir kasdieniniam valymui. Jis pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, todėl galite jį naudoti kovojant su pelėsiu. Sumaišykite 2 šaukštus arbatmedžio aliejaus su 2 puodeliais vandens ir supilkite į purškimo buteliuką. Apipurkškite sienas ir palikite 3-4 dienas, kad veikliosios medžiagos spėtų sureaguoti. Praėjus šiam laikui, geriausia sienas nuplauti vandeniu ir muilu ir nusausinti popieriniu rankšluosčiu. Pakartokite procedūrą po savaitės, net jei pelėsio nesimato.

REKLAMA

pelėsio

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.