Kodėl pravartu įsigyti melamino kempinėlę ir kaip ją tinkamai naudoti?

Melamino kempinėlė yra daugelio namų šeimininkių išsigelbėjimas. Ji greitai ir efektyviai pašalina sunkiai nuvalomus nešvarumus nuo daugelio paviršių. Tačiau reikia mokėti ją tinkamai naudoti.

REKLAMA

Kempinėlės savybės

Melamino kempinėlė yra stačiakampio formos, baltos, pilkos arba šviesiai rudos spalvos. Produktas pagamintas iš melamino kaučiuko. Iš to ir kilo pavadinimas. Tai inovatyvus plastikas, kuris pašalina net giliausius nešvarumus be papildomų cheminių medžiagų. Vienos stebuklingos kempinėlės užtenka iki 10 kv. m. įvairių paviršių valymui.

REKLAMA

Iš išorės kempinėlė primena putojančią gumą, tačiau prisilietimu ji mažai kuo skiriasi nuo švitrinio popieriaus ar stiklo. Kad priemonė būtų lanksti ir minkšta, sudrėkinkite ją vandeniu. Dėl to ant kempinėlės susidaro putos.

Kada naudoti melamino kempinėlę?

REKLAMA

Melamino kempinėlė veikia abrazyviniu principu. Ji pašalina nešvarumus, riebalus, anglies nuosėdas ir kitus teršalus net iš sunkiai pasiekiamų vietų. Tvirtumo ir elastingumo derinys leidžia priemonę naudoti ant įvairių paviršių ir pasiekti matomų rezultatų jau po pirmojo naudojimo. Užtenka užterštą plotą įtrinti.

Melamino kempinėlė lengvai pašalins dažų, žymeklių, tušinukų, rašalo, kalkių nuosėdų, rūdžių, muilo nuosėdų, dažančių maisto produktų (kavos, arbatos) dėmes, kramtomosios gumos likučius, suodžius, riebalų dėmes.

REKLAMA

Ką galima valyti kempinėle:

 • stiklinius ir veidrodinius paviršius
 • buitinę techniką, elektroniką, prietaisus, biuro įrangą
 • minkštus baldus, kilimus, pledus
 • santechnikos įrangą
 • langus ir jų rėmus
 • sienų ir grindų plyteles
 • orkaitę
 • odą ir dirbtinę odą
 • išorinį automobilio paviršių, ratus, saloną
 • išorinę namo dangą (pvz., dailylentes)
 • papuošalus
 • batų padus
 • tapetus, parketą, linoleumą, laminatą
 • plastikinius gaminius

Naudojimo taisyklės

REKLAMA

Pagrindinis dalykas, naudojant šį gaminį, yra teisingas pritaikymas ir atsargumo priemonės. Prarijus melaminas nusėda ant inkstų ir gali išprovokuoti urolitiazę. Vis dėlto nėra ko bijoti, jei laikysitės visų naudojimo taisyklių.

 1. Būtinai mūvėkite apsaugines pirštines ir po valymo kruopščiai nusiplaukite rankas.
 2. Atidarę pakuotę, išimkite ne visą kempinę, bet nupjaukite tiek, kiek reikia valymui.
 3. Šiltas ir karštas vanduo kenkia kempinei, todėl panardinkite ją į šaltą vandenį, kad susidarytų putos. Valymo metu kempinėlės nereikia skalauti.
 4. Nuvalykite dėmę ne visa kempine, o tik jos kampu. Tada priemonė tarnaus ilgiau.
 5. Baigę šalinti nešvarumus, nuvalykite vietą drėgna, o po to sausa šluoste, kad pašalintumėte likusias putas.
 6. Panaudojus kempinėlę, pakanka ją nuplauti tekančiu vandeniu, palaukti, kol išdžius, ir padėti į tam skirtą vietą (indą, stiklainį).

Kempinėlės naudojimo klaidos

REKLAMA

Nenaudokite kempinėlės sausos. Tik gerai sudrėkinta kempinėle galima nuvalyti nešvarumus. Jei paliksite ją sausą, rizikuojate pažeisti paviršius abrazyvine danga.

Neplaukite ja indų. Kadangi medžiaga yra nuodinga, reikia vengti melamino kontakto su paviršiumi, kuris vėliau bus naudojamas maistui ruošti. Priemonė gali palikti mikro įtrūkimus ant plokštelių ir sugadinti nelipnią „Teflon“ dangą. Draudimas taip pat galioja vidiniam orkaitės paviršiui ir plotui šalia ventiliatoriaus. Mažos melamino dalelės gali nusėsti ant sienelių ir patekti į maistą gaminimo metu. Tačiau šalinti riebalus ar degėsius nuo išorinio keptuvės, puodų ar orkaitės paviršiaus nedraudžiama.

REKLAMA

Per smarkiai nespauskite kempinėlės, kai ji šlapia. Sudrėkintas melaminas tampa minkštas ir lankstus. Jei paspausite, suspausite ar susuksite kempinėlę per stipriai, ji tiesiog taps nenaudojama.

Nepilkite kito ploviklio. Kempinėlės nebūtina papildomai tepti plovikliu, ypač turinčiu chloro, nes preparatų derinys gali sukelti agresyvią cheminę reakciją.

REKLAMA

Nenaudokite ant karštų paviršių ir nelaikykite saulėje. Galima valyti tik visiškai atvėsusius paviršius, nes liečiant karštą paviršių padidėja melamino toksiškumas. Taip pat saugokite kempinėlę nuo saulės. Priemonė gali išdegti ir prarasti savo plastiškumą, o kartu ir tinkamumą naudoti.

Nenaudokite ant medinių ir dažytų paviršių. Kempinėlė lengvai pašalina dažų dėmes nuo kitų paviršių, todėl ji gali sugadinti visiškai nudažytą gaminį. Kai kalbama apie medieną, abrazyvinis melaminas gali „nušveisti“ paviršių, todėl rizikuojate paviršių sugadinti. Priemonę taip pat atsargiai naudokite blizgioms, akrilo ir lakuotoms dangoms.

REKLAMA

Nevalykite nerūdijančio plieno. Kempinėlė netinka šveisti nerūdijantį plieną, nes gali sugadinti paviršių ir padengti jį mikro įtrūkimais. Kraštutiniais atvejais taip valyti galima vieną kartą, bet ne daugiau.

Melamino kempinėlė taps nepakeičiamu pagalbininku namų buityje, jei laikysitės atsargumo priemonių ir naudojimo taisyklių. Priemonė kainuoja šiek tiek daugiau nei įprasta kempinėlė, tačiau bus naudojama labai ilgai.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].