Gėlės ir daržovės, kurias dar galima sodinti rugpjūčio mėnesį

Paskutinis vasaros mėnuo nereiškia, kad nebegalima sodinti augalų, nes ant nosies ruduo. Taip, naktys darosi ilgesnės ir vėsesnės. Tačiau yra kultūrų, kurios vis dar gali duoti derliaus ar pradžiuginti akį savo žydėjimu. Tad ką dar galima sodinti rugpjūčio mėnesį?

Daržovės ir žalumynai

Prieš sodinimą paruoškite dirvą. Kelis kartus gausiai ją sudrėkinkite, leiskite jai sugerti drėgmę, pasėkite augalus ir palaistykite. Rekomenduojama prieš tai pamirkyti sėklas specialiame tirpale.

Salotos

Ieškokite salotų, kurių brendimo laikotarpis yra trumpas. Salotų lapus galima skinti praėjus 30–40 dienų po sėjos. Tam, kad ant stalo visada būtų šviežių salotų, sėkite šiuos žalumynus kas 2 savaites.

Gražgarstė

Šis augalas išgyvena net esant -7 laipsnių temperatūrai. Jei numatomos šalnos ar šaltesnės naktys, uždenkite gražgarstę nupjautais plastikiniais buteliais. Žalumynas mėgsta augti saulėtoje vietoje ir teikia pirmenybę gausiam laistymui. Augalą geriausia sėti toje vietoje, kur prieš tai augo ankštinės daržovės, bulvės, moliūgai.

Špinatai

Lapai užauga per 30 dienų. Paprastai špinatams nepatinka saulės spindulių gausa, todėl juos reikia sodinti pavėsyje. Tačiau ne rugpjūtį. Augalui puikiai tinka vasaros pabaigos vidutiniška vėsa, trumpa dienos šviesa ir gausus laistymas. Jis gerai auga dirvoje, kur buvo agurkai, burokėliai, bulvės, ridikėliai.

Kopūstai

Rugpjūtį sodinami greitai augantys kininiai kopūstai (nepainiokite su pekininiais kopūstais). Sodinkite sodinukus, o ne sėkite sėklas, prieš tai sudrėkinę dirvą ir ją patręšę. Kopūstai gerai auga ten, kur buvo svogūnai. Po mėnesio galėsite džiaugtis derliumi.

Kininius kopūstus geriau sodinti šešėlyje. Daržovė suformuoja lapų vainiką ant trumpo kotelio, tačiau, esant gausiai saulės šviesai, lapai deformuojasi. Kopūstai subręsta per 45–60 dienų.

Ridikėliai

Tinka sėti tiek rugpjūčio pradžioje, tiek viduryje. Derliumi galėsite džiaugtis po 2–3 savaičių. Skirtingai nuo vasarinių ridikėlių, šie yra saldesni. Iš anksto mulčiuokite dirvą durpėmis ar humusu. Geriausia sėti ten, kur augo česnakai arba žirniai.

Žolelės ir prieskoniai

Petražoles, bazilikus, kalendrą, krapus galima sėti nuo rugpjūčio iki rugsėjo. Derlius bus po 20-25 dienų. Prieš sėją kruopščiai patrinkite sėklas tarp delnų, kad ant jų paviršiaus susidarytų mikro įtrūkimai. Toliau jas per dieną pamirkykite šiltame vandenyje, piene ar augimo stimuliatoriuje. Tada sėklos sudygsta ir auga greičiau.

Vaisiai ir uogos

Vasaros sezono pabaigoje galima sodinti augalus su uždara šaknų sistema. Dirvą reikia paruošti likus 3–4 savaitėms iki sodinimo ir gerai patręšti. Per tą laiką maistinės medžiagos įsigeria į dirvą, o jauni sodinukai geriau įsišaknija.

Vynuogės

Patyrę augintojai rekomenduoja vynmedžius atsodinti vasaros pabaigoje. Geriausia sodinti ant kalvos, kurią gerai apšviečia saulė. Vynuogėms svarbu nusausintas dirvožemis, kurio rūgštingumas yra neutralus.

Braškės

Braškės puikiai augs gerai apšviestoje ir patręštoje vietoje, kur nėra skersvėjų ir nesikaupia vanduo. Yra keletas patarimų, kaip tinkamai sodinti braškes. Tarpas tarp sodinukų turėtų būti 30–40 cm, o tarp eilių – 60–70 cm. Nepamirškite lysvę padengti šiaudais, pjuvenomis ar kompostu.

Serbentai

Per vasarą šalia serbentų krūmų išauga daug naujų ūglių. Juos galima nupjauti ir pasodinti, prieš tai pamirkius 12–40 valandų augimo stimuliatoriuje. Serbentams tinka purus dirvožemis atviroje vietoje. Sodinukus reikėtų sodinti 45 laipsnių kampu, įkišant į žemę 20-25 cm ir paliekant 2 žalius pumpurus sodinuko viršūnėje. Atstumas tarp būsimų krūmų turėtų būti ne mažesnis kaip 2 m. Augalą reikia reguliariai laistyti, tačiau neperlieti.

Slyvos

Geriausios sąlygos yra pavėsyje su puriu dirvožemiu. Slyvos yra labai jautrios drėgmei ir gali prigerti, jei po sodinimo vieta teka požeminis vanduo. Reguliariai laistykite vaismedį ir genėkite vainiką.

Gėlės

Vasaros pabaiga yra tinkamas metas svogūniniams ir daugiamečiams augalams dalinti ir persodinti.

Hiacintai

Gėlę galima sodinti nuo rugpjūčio pabaigos iki lapkričio pradžios. Svarbiausia to nedaryti per anksti, kad hiacintas nepradėtų greitai augti ir nežūtų nuo šalčio. Sukiškite svogūnėlius į laisvą dirvą arba lapuočių humusą. Atstumas tarp augalų turėtų būti 12–14 cm. Taip pat sodinimo vietoje turėtų būti pakankamai saulės spindulių.

Vilkdalgiai

Liepos pabaiga-rugsėjo pradžia yra geriausias laikas dalinti ir sodinti vilkdalgius. Gėlė teikia pirmenybę puriam dirvožemiui, kurio rūgštingumas yra neutralus arba šiek tiek šarminis. Įkiškite sodinukus apie 15–18 cm į žemę, išlaikykite 20–25 cm atstumą tarp gėlių.

Bijūnai

Rugpjūčio viduryje metas dalinti ir persodinti bijūnus. Nupjaukite stiebus, palikite ne daugiau kaip trečdalį. Toliau išimkite šakniastiebį ir padalinkite jį į 2–3 dalis. Paruoškite 60 cm gylio duobutes sodinukams. Bijūnai nemėgsta vandens nutekėjimo ir turi išvystytą šaknų sistemą, todėl aukštos kokybės drenažo sistema yra raktas į normalų sodinukų augimą. Pasirinkite dirvožemį, kurio rūgštingumas yra neutralus, vieta – saulėta ir be skersvėjų.

Patręškite dirvą

Po derliaus nuėmimo svarbu paruošti dirvą kitam sezonui ir prisotinti ją naudingais mikroelementais. Tam dirva apsėjama garstyčiomis, ankštiniais augalais, rapsais, javais. Kai tik augalai pasiekia 15-20 cm aukštį, jie nupjaunami, o šaknys paliekamos žemėje. Pūdamos jos praturtina dirvą maistinėmis medžiagomis. Tada pavasariniai sodinukai gerai sudygs ir duos gausų derlių.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].