Kai kalbama apie patalynės skalbimą, viskas atrodo gana paprasta, tačiau kas kita, jei reikia išvalyti čiužinį. Ar įmanoma tą padaryti namuose? Pasirodo, tą tikrai galima ir net reikia daryti.

REKLAMA

Nereikėtų pamiršti, kad čiužinyje kaupiasi dulkės, negyvos odos ląstelės, jame dauginasi bakterijos. Išskalbtas čiužinio užvalkalas neužtikrina pakankamos švaros. Miegas ant nešvaraus čiužinio gali sukelti įvairias alergijas, kvėpavimo sutrikimus, odos sudirgimus. Kartais nešvarus čiužinys gali sukelti net astmą.

Jei nėra galimybės pasinaudoti cheminio valymo paslaugomis, čiužinį galite išvalyti patys. Jums tereikia atlikti kelis paprastus veiksmus, kurie užtikrins čiužinio švarą.

REKLAMA

Kaip valyti čiužinį namuose?

1. Pirmiausia nuo čiužinio nuimkite patalynę, pagalves, antklodę, čiužinio užtiesalą. Būtina gerai išplauti šiuos priedus ir juos  išdžiovinti saulėje. Tiesioginiai saulės spinduliai puikiai naikina bakterijas.

REKLAMA

2. Taip pat yra naudinga čiužinį palaikyti lauke. Jei turite galimybę, išneškite jį į lauką ir palaikykite priešais saulę. Jei nėra galimybės to padaryti, šį žingsnį galite praleisti.

REKLAMA

3. Pabarstykite čiužinį kepimo soda, kuri yra puikus natūralus valiklis. Soda gali įveikti įvairius ant čiužinio paviršiaus esančius teršalus. Geriausia tą atlikti ryte, ir tik vakare imtis kitų čiužinio valymo veiksmų.

4. Išsiurbkite čiužinį. Pirmiausia išsiurbkite sodos miltelius, o tuomet pasistenkite išsiurbti visas ant čiužinio paviršiaus susikaupusias dulkes.

REKLAMA

5. Jei ant čiužinio audinio yra dėmių, geriausia jas pašalinti specialia priemone, kurią galite nusipirkti bet kurioje buitinės chemijos parduotuvėje. Taip pat galite išbandyti namuose paruoštą valiklį.

REKLAMA

Jums reikės:

  • 1 stiklinės vandens
  • 1/8 g Kastilijos muilo
  • 2 valg. š. augalinio glicerino
  • 10 lašų citrinų eterinio aliejaus

Kaip naudoti?

REKLAMA

Pirmiausia sumaišykite visus ingredientus buteliuke su purškikliu. Gautu tirpalu apipurkškite dėmes ir palikite 10 minučių susigerti. Nuvalykite rankšluosčiu arba popieriniu rankšluosčiu.

REKLAMA

6. Dar kartą išsiurbkite čiužinį, kad pašalintumėte priemonės likučius. Palaukite kelias minutes, kol priemonė išdžius. Galite užvilkti čiužinio užvalkalą ir pakloti lovą.

Kaip dažnai turėtumėte valyti čiužinį?

REKLAMA

Kad čiužinys išliktų švarus, pakanka šią procedūrą atlikti 2 kartus per metus. Taip pat svarbu nepamiršti pakankamai dažnai keisti patalynę: tą vertėtų atlikti bent kartą per savaitę.

Taigi, išvalyti čiužinį namuose yra tikrai labai paprasta, tačiau tai gali padėti išvengti miego sutrikimų ir įvairių sveikatos problemų. Būtinai išbandykite!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.