Vienas sunkiausių ir daugiausia rūpesčių keliančių namų ruošos darbų – išvalyti klozetą. To priežastis – kalkės ir rūdys, kurias labai sunku pašalinti nenaudojant buitinės chemijos. Dauguma šių priemonių turi labai stiprų kvapą, be to, jų neįmanoma naudoti be pirštinių. Tačiau visai neseniai mano draugė Julija pasidalijo paslaptimi, kaip išvalyti klozetą naudojant česnakus.

REKLAMA

Iš pradžių tai priėmiau kaip pokštą, nes be įprastų priemonių chloro pagrindu sunku įsivaizduoti klozeto valymo procesą. Tačiau kai išbandžiau draugės pasiūlytą metodą, dauguma tualeto reikmenų tiesiog pranyko iš mano namų. Nesitikėjau tokio efekto!

REKLAMA

Kaip išvalyti klozetą naudojant česnakus?

Manau, atsimenate, kad česnakas yra stipri antibakterinė priemonė. Česnakuose esantis alicinas apsaugo nuo mikrobų ir neleidžia daugintis grybeliams. Štai kodėl česnakus galima lengvai naudoti kaip tualeto klozetą valančią antibakterinę priemonę.

REKLAMA

Česnakai tualetui valyti labai praverčia namuose, kuriuose yra vaikų ar naminių gyvūnų. Jei nors vienas iš šeimos narių yra linkęs į alergiją, česnakai taip pat bus puiki alternatyva standartinėms buitinėms priemonėms.

REKLAMA

Česnakų skiltelės

Šis metodas yra paprasčiausias būdas naudoti česnakus klozetui valyti. Prieš eidami miegoti įmeskite nuluptą česnako skiltelę į klozetą ir palikite ją per naktį. Ryte stipriau pašveiskite klozetą tualeto šepečiu ir nuplaukite švariu vandeniu.

REKLAMA

Kartokite kas 4 dienas ir jums nebereikės brangių valymo priemonių!

REKLAMA

Česnakų tinktūra

Pabandykite klozetui valyti naudoti naminę česnakų tinktūrą. Norint ją paruošti, reikia nedideliame puode užvirinkite stiklinę vandens. Įmeskite iš anksto susmulkintas 3 skilteles česnakų. Nukelkite tinktūrą nuo ugnies, uždenkite ir palikite 15 minučių, kad gerai pritrauktų.

REKLAMA

Nakčiai tinktūrą supilkite į klozetą, o ryte nuplaukite tekančiu vandeniu.

REKLAMA

Česnakų pasta

Šią česnakų pastą galima naudoti ne tik klozetui, bet ir vonios kambariui bei virtuvei valyti.

REKLAMA

Sumaišykite kelias sutrintas česnako skilteles su arbatiniu šaukšteliu acto ir įpilkite šiek tiek citrinos sulčių. Šią pastą galėsite naudoti virtuvės ir vonios kambario siūlėms tarp plytelių, taip pat kitoms nešvarioms namų vietoms valyti.

REKLAMA

Užpilas su česnakais

Užplikykite 1 litrą arbatos ir į ją įmeskite kelias skilteles česnako. Uždenkite dubenį su užpilu ir palikite gerai pritraukti. Jam atvėsus, supilkite gautą skystį į tualetą ir palikite per naktį. Ryte tereikės nuleisti vandenį iš tualeto bakelio.

REKLAMA

Česnakų užpilas puikiai veikia prieš kalkes ir bakterijas, susidariusias ant klozeto paviršiaus. Tokį valymą reikėtų atlikti du kartus per savaitę.

Jei reguliariai naudosite česnakų pagrindu sukurtas priemones, valymas taps daug lengvesnis ir paprastesnis. Nepamirškite, kad česnakas turi ir daug kitų sveikatai naudingų savybių. Pasirūpinkite česnakų atsargomis savo mėgstamiausiems gaminiams visiems ateinantiems metams.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].