Sužinokite, kaip naminiais metodais atsikratyti kalkių nuosėdų iš skalbimo mašinos. Jums nereikia pirkti specializuotų ploviklių, kad galėtumėte išvalyti savo prietaisą.

REKLAMA

Daugelis namų ūkių kovoja su kieto vandens problema. Deja, ji yra gana pavojinga. Naudojant skalbimo mašiną kalkių nuosėdos kaupiasi ant prietaiso sienelių, taip pat ant jo komponentų ar vandens šildymo sistemos. Deja, tokia padėtis tik lemia neišvengiamą gedimą, o kalkių nuosėdomis padengtas prietaisas sunaudoja daug daugiau elektros energijos.

REKLAMA

Kaip pašalinti kalkes iš skalbimo mašinos?

Kartą per mėnesį kruopščiai išvalykite skalbyklę. Tai galite padaryti labai paprastai naminiais metodais.

REKLAMA
  • Į skalbimo priemonės dozatorių įpilkite pusę stiklinės citrinos rūgšties. Tada nustatykite vadinamąjį tuščią skalbimą. Nepamirškite pasirinkti programos su aukšta temperatūra. Geriausia bus ta, kuri vandenį įkaitina iki 90 laipsnių pagal Celsijų. Po tokios procedūros jūsų skalbimo mašina įgaus naują gyvybę.
  • Tradicinis spirito actas taip pat turi gerų kalkių šalinimo savybių. Įpilkite stiklinę acto į skalbimo priemonių stalčių ir taip pat paleiskite tuščią skalbyklę. Nustatykite 90 laipsnių pagal Celsijų temperatūrą.
  • Jei skalbimo mašinoje susikaupė kalkių, be to, iš būgno sklinda nemalonus kvapas, metas dvigubam smūgiui. Į skalbimo priemonių dozatorių įpilkite pusę stiklinės spiritinio acto ir įberkite pusę stiklinės valgomosios sodos. Tada nustatykite programą, kurios temperatūra 90 laipsnių pagal Celsijų, ir įjunkite tuščią skalbyklę. Po šios procedūros išnyks ne tik kalkės, bet ir nemalonus kvapas – geriamoji soda turi galią pašalinti blogus kvapus.

Kaip išvalyti skalbimo priemonių stalčių?

REKLAMA

Kalkių nuosėdos kaupiasi ne tik skalbyklės viduje. Jos taip pat matomos skalbimo priemonių stalčiuje. Tai pakankamai jautri vieta, nes joje kaupiasi daug drėgmės, todėl gali atsirasti pelėsis ar grybelis. Norėdami pašalinti kalkes iš dozatoriaus, naudokite spiritinį actą. Į dubenį supilkite vandenį ir actą. Į šią vonelę panardinkite iš skalbimo mašinos išimtą dozatorių. Pamirkykite jį kelias valandas ir periodiškai tikrinkite, kokiu greičiu nuo sienelių nubyra kalkių nuosėdos. Galiausiai pašalinkite visus likusius nešvarumus (kempine arba šepetėliu) ir išplaukite stalčių po tekančiu vandeniu.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].