Sužinokite, kaip išvalyti  indaplovės sandariklį ir užtikrinti, kad šis buitinis prietaisas tarnautų kiek įmanoma ilgesnį laiką.

REKLAMA

Kai valome indaplovę, daugiausia dėmesio skiriame indaplovės korpusui ir jos vidui. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti, kad sandariklis  atlieka labai svarbią funkciją. Visų pirma, jis veikia kaip izoliatorius ir plovimo metu neleidžia nutekėti vandeniui. Be to, jis užtikrina, kad  džiūstant indams ant jų nepatektų vandens garų.

REKLAMA

Kaip valyti indaplovės sandariklį?

Ant sandariklio gali kauptis kalkių nuosėdos ir maisto likučiai. Tai – pirmas žingsnis link pelėsio atsiradimo, todėl sandariklį būtina reguliariai valyti. Tą galite padaryti dviem būdais.

REKLAMA

Galite nuimti sandariklį, tačiau nepamirškite, kad vėliau jį reikės tinkamai uždėti. Nuplaukite sandariklį vandeniu su plovikliu. Jei sandariklis yra labai užsiteršęs, galite jį nušveisti šepetėliu.

Taip pat galima nuvalyti sandariklį jo nenuimant. Tiesiog pamirkykite audinio gabalėlį vandens ir ploviklio mišinyje, ir šia priemone nuvalykite sandariklį. Dantų šepetėliu nušveiskite sunkiai pasiekiamas vietas. Jei ant sandariklio yra nuosėdų, naudokite actą. Jame galite pamirkyti vatos tamponėlį ir juo patepti itin sunkiai įveikiamus nešvarumus. Palaukite valandą ir užbaikite valymą.

REKLAMA

Kaip išvalyti valdymo skydelį?

REKLAMA

Nedaug žmonių žino, kad reikia išvalyti ir valdymo skydelį, – juk ne visada mygtukai yra liečiami švariomis rankomis. Šie mygtukai  dažnai pasidengia riebalais ar kitais nešvarumais. Nešvarūs mygtukai gali tinkamai nefunkcionuoti. Valdymo skydelį galite nuvalyti drėgna, antibakterine servetėle. Jei skydelis yra gausiai suteptas riebalais, naudokite drėgną skudurėlį, suvilgytą plovikliu.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].