Tikriausiai susimąstėte, ar į virdulį galima įpilti karšto vandens iš čiaupo. Ar kaip nors pakenksite savo sveikatai ar pačiam virduliui? Šiame straipsnyje išsklaidysime visas su šia tema susijusias abejones.

REKLAMA

Ar galima į virdulį įpilti karšto vandens iš čiaupo?

Šia tema pasisakantys ekspertai laikosi vieningos nuomonės: neturėtumėte to daryti. Tai ypač pavojinga tada, jei ruošiate maistą ar gėrimus vaikams arba žmonėms, kurių imuninė sistema yra nusilpusi.

REKLAMA

Tikriausiai šiuo metu svarstote, kodėl taip yra. Taip, šaltas vanduo dažniausiai teka iš to paties čiaupo ir tokių  pačių vamzdžių. Taigi, kodėl karštas vanduo iš čiaupo yra kenksmingesnis?  Deja, dažniausiai žmonės neatsižvelgia į vieną esminį veiksnį…

REKLAMA

Karštas vanduo iš čiaupo nėra visiškai tas pats, kas šaltas vanduo, nes karštas vanduo yra sušildomas, ir tik tuomet atkeliauja vamzdžiais. Būtent todėl šalto ir karšto vandens kokybė labai skiriasi.

Ekspertai teigia, kad karštame vandenyje iš čiaupo yra kur kas daugiau priemaišų, kurios gali pakenkti žmogaus organizmui. Karštame vandenyje iš čiaupo gali būti sunkiųjų metalų ir įvairių tipų bakterijų.

REKLAMA

Jei jūsų sveikata yra puiki, o imunitetas – stiprus, karštas vanduo iš čiaupo jums tikriausiai nepakenks, tačiau tuomet, jei negalite pasigirti puikia sveikata, gerti tokį vandenį gali būti labai pavojinga. Būtent todėl į virdulį visada vertėtų pilti tik šaltą vandenį.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].