Toksiškas pozityvumas – tai elgesys, kai žmogus demonstruoja teigiamą požiūrį, nors situacija jam yra nepalanki. To paties jis gali reikalauti ir iš kitų, kurie į ką nors žiūri pernelyg rimtai.

REKLAMA

Toks elgesys dažnai eina koja kojon su nenoru pripažinti problemų ir jas spręsti. Individas gali laikytis nuostatos, kad viskas yra gerai, nors iš tiesų padėtis yra nepavydėtina. Ilgainiui toks elgesys gali tapti net pavojingu. Toksiškas pozityvumas yra žalingas dėl 4 svarbiausių priežasčių, kurias netrukus aptarsime.

Toksiški žmonės pasižymi šiais požymiais. Pašalinkite juos iš savo gyvenimo

REKLAMA

Emocinio spektro nuskurdimas

Jei žmogus visada ragina mąstyti pozityviai, palaipsniui jis gali prarasti dalį svarbių emocijų.

REKLAMA

Būtent todėl jis gali nebemokėti tinkamai reaguoti į tai, kas vyksta.

Sunkumai bendraujant su kitais žmonėmis

REKLAMA

Toksiškas pozityvumas trukdo bendravimui su kitais žmonėmis. Asmuo, kuris skatina jus visada mąstyti pozityviai, gana dažnai nė nepastebi problemų, kurias turi kiti.

Toks žmogus dažniausiai tiesiog sumenkina visas problemas ar net jas išjuokia. Žinoma, aplinkinius tai žeidžia, todėl jie nori atsiriboti nuo tokio žmogaus.

REKLAMA

Patirčių slopinimas

REKLAMA

Neigiamos emocijos niekur nedingsta. Jei žmogus nuolatos slopina neigiamas emocijas, jos ima kauptis, ir ateityje tai gali lemti tikrai liūdnas pasekmes.

Anksčiau ar vėliau susikaupęs pyktis tikrai prasiverš. Tokioje būsenoje žmogus gali padaryti tokių dalykų, dėl kurių vėliau tenka gailėtis.

REKLAMA

Psichinės sveikatos problemos

Tokios problemos gali atsirasti tada, jei neigiamos emocijos yra slopinamos ilgą laiką. Žmogus paprasčiausiai nenorės matyti problemų ir jų pripažinti.

REKLAMA

Ilgainiui tai gali peraugti į lėtinį stresą ar net depresiją.

Toksiško pozityvumo pasekmės tikrai nėra teigiamos. Turėtumėte pagalvoti, kaip pakeisti elgesio taktiką, kad nesusidurtumėte su rimtomis problemomis.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].