Yra akivaizdžiausios taisyklės, apie kurias žino visi žmonės. Tačiau mokslininkai iš šimtamečių sužinojo apie kai kurias mitybos ypatybes, atsipalaidavimo ir atsparumo stresui įgyti būdus, gimnastikos pratimus, kurie gali būti naudojami sulėtinant senėjimą.

Mokslininkai teigia, kad insulto riziką įmanoma sumažinti perpus, padidinant fizinį aktyvumą iki pusvalandžio per dieną, valgant 5 kartus per dieną, o kiekvienas valgis turi turėti daržovių ar vaisių. Dar svarbu mesti rūkyti ir atsisakyti alkoholio.

Ilgo gyvenimo taisyklės

1. Fizinis aktyvumas

„Judėjimas yra gyvenimas“ ir vienintelis sveikatos bei jaunystės šaltinis, sako medicinos profesorius Olshanski. Ilinojaus universiteto senėjimo tyrinėtojas patvirtina, kad gimnastikos pratimai gerina nuotaiką, didina protinį darbą, didina raumenų ir kaulų masę.

Privalumus pastebėsite jau po pirmų užsiėmimų, sako Olshansky, ir jei jūsų sveikatos būklė ar finansinė padėtis neleidžia užsiimti pratimais sveikatingumo centre, tuomet galite paprasčiausiai vaikščioti gryname ore. Jei nenorite užsiauginti raumenų, tinka atsipalaidavimo ar tempimo pratimai.

2. Neskubėkite išeiti į pensiją

Žmogui nustojus eiti į darbą, dažnai pradeda vystytis nutukimas, atsiranda lėtiniai procesai. Italų mokslininkas Ferucci siūlo daugybę laisvalaikio praleidimo būdų. Dauguma Italijos pensininkų, sulaukę senatvės, mieliau tvarkosi daržuose ir augina vynuoges mažuose ūkiuose.

Vedybos vyresniame amžiuje

Jei neturite noro ar galimybių realizuoti save žemės ūkyje, tuomet galite įsidarbinti budėtoju muziejuje, tuo pačiu studijuoti meno kūrinius. Tiks bet kokie variantai, svarbiausia jausti iš to naudą.

3.Teisingi pusryčiai

Gydytojai mano, kad pusryčiai yra svarbiausias maistas, nustatantis visos dienos savijautą. Geriausia, jei pusryčiai yra avižų dribsniai, kurie yra puikus skaidulų šaltinis. Sveiki grūdai, ypač pirmojo valgio metu, padės stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir išlaikyti pastoviai gerą savijautą visą dieną.

pusryčiai

4. Dantų siūlo naudojimas taip pat yra svarbus

Dr. Perlsas iš Niujorko universiteto sako, kad kasdienis dantų siūlo naudojimas padės išlaikyti sveikas jūsų burnos arterijas. Reguliariai naudojant dantų siūlą, sumažės patogeninių mikrobų skaičius burnoje, kurie patenka į kūną su maistu ir sukelia uždegimą arterijose, o tai sukelia širdies ligų riziką. Dar geresnį efektą pasieksite, jei tokį būdą naudosite du kartus per dieną.

5. Pagerinkite savo miegą

Pakankamas miegas gyvenimą prailgina dar keleriais metais. Naktinis poilsis leidžia kūnui atsigauti ir pagerinti ląstelių struktūrų funkcionalumą. Norint pasiekti REM miegą (greitąjį miegą), jums reikia bent šešių valandų nepertraukiamo poilsio.

6. Valdykite stresą

stresas

Naujausi tyrimai patvirtino, kad ilgaamžiai žmonės tiesiog nesureikšmina nesvarbių problemų. Jie ramesni, labiau subalansuoto charakterio ir gyvenimo būdo. Jei norite savo amžiui pridėti papildomai keletą metų, išmokite ramiau žiūrėti į kasdienius stresus, kurių vis tiek negalite pakeisti. Tinka pasivaikščiojimas, pokalbiai su draugais ir bendraminčiais, įdomus hobis, pratimai atsipalaidavimui ir giliam kvėpavimui.

7. Valgykite teisingai

Ilgaamžiai vartoja daug maisto produktų, kuriuose yra svarbių vitaminų ir mineralų – seleno, beta karotino, vitaminų C ir E. Be to, jie padidina gyvenimo trukmę, šios medžiagos padeda pagerinti pažinimo efektyvumą.

Italų mokslininkas Ferucci siūlo valgyti mažiau baltos spalvos maisto produktų – rafinuoto cukraus, kvietinės duonos, druskos, miltų, o į dietą rekomenduoja įtraukti spalvingų daržovių ir vaisių, tamsaus grūdo duonos ir sėklų.

8. Teisingi įpročiai

Šimtamečiai skiriasi tuo, kad turi gana griežtą dienos režimą. Paprastai jie užmiega ir pabunda tuo pačiu metu, rūpinasi savo sveikata, nerūko ir nepiktnaudžiauja alkoholiu. Jų maistą daugiausia sudaro augalinis maistas, ankštiniai augalai ir riešutai. Jie aktyviai dirba savo sode ar darže ir mankštinasi. Jie taip pat daug laiko praleidžia su savo šeima ar tarnauja bendruomenei.

9. Bendraukite į sveikatą!

Reguliarus bendravimas su artimaisiais, draugais, kolegomis – pagerina nuotaiką ir sumažina depresijos riziką, kuri dažnai sukelia ankstyvą organizmo gesimą ir mirtį. Daugelis psichologų teigia, kad pagrindinė mankštos nauda vyresnio amžiaus grupėje yra nuolatinis kontaktas ir socialinis bendravimas.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].