Sveikas stuburas yra aktyvaus žmogaus gyvenimo, jo gerovės ir nuotaikos pagrindas. Jis palaiko visus organus, saugo centrinę nervų sistemą.

Mažiausia stuburo nelaimė sukels problemų visame kūne. Todėl svarbu rūpintis juo, pradedant nuo pirmųjų gyvenimo dienų.

Blogi įpročiai, nuo kurių kenčia jūsų stuburas

Labai svarbu suprasti, kokie veiksmai gali pakenkti stuburui ir stengtis jų nebedaryti.

Prasta mityba

Jei jūsų mityboje nėra pakankamai maisto, kuriame yra daug kalcio ir vitamino D, tuomet skubėkite pirkti pieno, špinatų, ankštinių daržovių ar sūrio. 

Laikysena

Su amžiumi labai svarbu išlaikyti tiesią nugarą, nes netaisyklinga laikysena gali paveikti jūsų vidinius organus. Norėdami išlaikyti tiesią nugarą, užsiimkite joga.

Sėdimas darbas

Dirbant su kompiuteriu ilgą laiką, būtina ne tik patogiai sėdėti, bet ir pagalvoti apie kitokią veiklą. Pavyzdžiui, sportą.

Nepatogi avalynė

Pirmiausia kalbame apie aukštakulnius, kurių netinkamas avėjimas atspindi stuburo būklę. Geriausias batų pasirinkimas yra žemas kulnas ir patogus padas.

Dideli krepšiai

Neneškite sunkaus krepšio viena ranka, stenkitės paskirstyti svorį tolygiai, kad neiškraipytumėte stuburo. Idealiausia dėvėti kuprines.  

Kad jūsų stuburas ilgą laiką išlaikytų lankstumą, norime jums priminti, kad turėtumėte miegoti ant patogaus čiužinio ir pagalvės.

Be to, darykite įvairius pratimus, skirtus sustiprinti apatinei nugaros daliai ir reguliariai pasimėgaukite masažu.

Jei laikysitės mūsų duotais patarimais, ilgai turėsite sveiką stuburą!

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].